Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu

Dagmara Gmitrzak Wydawnictwo: Helion poradniki
Helion
twórczość zastój
poradniki
twórczość zastój

Książka bardziej o medytacji, za dużo w niej definicji, oczywistych tez i czyichś złotych myśli. Jedynie końcowy rozdział faktycznie przedstawia dość pobieżnie to, o czym myślałam, że będzie ta książka. Jestem zawiedziona.

„… Ekstrawertyk może być dawcą energii. Jest zwykle osobą optymistyczną, która lubi mówić i żywo gestykuluje. W przeciwieństwie do introwertyka z łatwością mówi o sobie, dzieli się swoimi doświadczeniami i dokonaniami. To człowiek czynu, który może pozytywnie inspirować i motywować innych do działania …”

Czy umiecie aktywować twórczy potencjał umysłu? Same ćwiczenia,...

Powstało już drugie wydanie publikacji „Obudź swoją kreatywność”. Czym różni się od pierwszego? Okładką 😉. Pewne zmiany zauważyć można też już w samym spisie treści (np. inny układ rozdziału 12 – podrozdział z I wydania stał się oddzielnym rozdziałem, rozdział o blokowaniu twórczego potencjału w części II nie III, niektóre podrozdziały mają też trochę inną nazwę, pojawił...

Czas na kreatywność.

Kreatywność – przereklamowana aktywność, czy rzeczywisty sposób na nudę, stagnację i życiową rutynę? Zdecydowanie to drugie :) Jednakże rutyna, zmęczenie, nuda, czy stagnacja mają niestety to do siebie, że lubią powracać i władać naszym życiem; jak w takich wypadkach odnaleźć w sobie jakiekolwiek chęci i tytułową kreatywność?

Książka to część...

Dużo metafizyki, cytatów, "pozytywnych przepływów energii", mało konkretów. Typowy styl poradnikowy. Kopiuj-wklej i większość treści można przełożyć na cokolwiek innego ("Obudź w sobie wojownika", "Obudź w sobie lamparcicę" itp.). Wystarczy przeczytać taką jedną książkę i jakiś 80% innych poradników możemy sobie darować ;)

Jeśli przeżywasz impas twórczy lub nie masz pomysłu, jak rozwinąć drzemiące w Tobie potencjały, warto sięgnąć po najnowszą książkę Dagmary Gmitrzak "Obudź swoją kreatywność".
Autorka pokazuje, że każdy z nas może być twórczy. Nie jest to na pewno proste zadanie, ponieważ wymaga pracy nad samym sobą. Jest kilka przeszkód, które należy przepracować m.in. pokonać wewnętrznego...

Autorka przypomina o oczywistościach, o których często zapominamy. To istotne. Trochę też czaruje i duma. (Rozdziału o czakrach w ogóle nie kupuję). Książka zawiera kilka fantastycznych cytatów. Autorka chyba jednak bardziej inspiruje sobą, niż książką chyba. W wolnej chwili warto przejrzeć.

Książka dla tych, którzy chcieliby robić w życiu coś, co daje im satysfakcję i pozwala korzystać ze swojej kreatywności i potencjałów. Dużo inspirującej i motywującej do działania treści.

Nędzne i to bardzo.
Nie rozmawiałam ze swoim sercem i nie zamierzam. Miałam nadzieję, że to coś nowego, ciekawego i pobudzającego, niestety to jedna z miliona książek, która ma nas aktywować, a tak naprawdę robi wodę z mózgu.
Zdecydowanie nie polecam.

• 2014
  • Rozwój osobisty
  • Chcę w prezencie
  • Rozwój
  • E-booki
  • Poradniki

Dagmara Gmitrzak Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu Zobacz więcej