Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu

Okładka książki Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu Dagmara Gmitrzak
Okładka książki Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu
Dagmara Gmitrzak Wydawnictwo: Helion poradniki
200 str. 3 godz. 20 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Helion
Data wydania:
2013-03-21
Data 1. wyd. pol.:
2013-03-21
Liczba stron:
200
Czas czytania
3 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324650842
Tagi:
twórczość zastój
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
53 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1165
1107

Na półkach:

„… Ekstrawertyk może być dawcą energii. Jest zwykle osobą optymistyczną, która lubi mówić i żywo gestykuluje. W przeciwieństwie do introwertyka z łatwością mówi o sobie, dzieli się swoimi doświadczeniami i dokonaniami. To człowiek czynu, który może pozytywnie inspirować i motywować innych do działania …”

Czy umiecie aktywować twórczy potencjał umysłu? Same ćwiczenia, odpowiednia literatura, ale i zadawane pytania pomogą Wam zrozumieć niektóre kwestie. Przecież w życiu są chwile, kiedy mamy potrzebę bycia w samotności, innym razem bardzo potrzebujemy kontaktu z ludźmi. Czy te potrzeby mogą się zmienić? Ja przyznam szczerze – mam takie nietypowe momenty. Wszystko zależy od sytuacji ;-)

Autorką książki jest Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka holistyczna, muzykoterapeutka i dziennikarka. Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto jest absolwentką dwuletnich Podyplomowych Studiów Dziennikarskich na UW. Od 2001 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, szkolenia dla firm, oraz konsultacje indywidualne. Specjalizuje się w technikach integrujących ciało, umysł i serce. W życiu inspiruje ją muzyka, przyroda i podróżowanie. Organizuje wyprawy w dalekie zakątki naszego świata (Bali, Hawaje). W tym momencie można jej pozazdrościć.

Sama kreatywność jest naturalną umiejętnością ludzkiego umysłu. Dlaczego większość z Nas nie robi tak naprawdę tego, co kocha? Dzieje się tak, ponieważ wierzymy wewnętrznemu krytykowi, który bardzo surowo uświadamia Nam, że nie warto niczego zmieniać i twardo stąpać po ziemi.

Autorka udowadnia, że twórczość nie jest zarezerwowana tylko dla wybranych. Spójrzmy na dzieci. Ile one mają energii. To nie tylko w ich wykonaniu zabawa, czy poznawanie świata. Podobnie jest z obserwowanymi ludźmi na ulicy. Ile mijanych osób się do Was uśmiechnie? No właśnie … niewiele. Po takim zachowaniu macie nieodparte wrażenie, że TO ONI śmieją się ze mnie.

W każdym z Nas drzemią ukryte dary i talenty. Autorka przygotowała ćwiczenia, które pozwolą wzmocnić Ci poczucie własnej wartości i wyjątkowości. Moim zdaniem, to książka idealna dla menedżerów i dyrektorów kreatywnych. Bardzo podoba mi się to stwierdzenie, że: „każdy z nas bowiem ma do opowiedzenia własną historię …” Czy będziemy czekać? A może rozpoczniemy własną podróż? Sama treść dotyczy rozwoju osobistego, oraz psychologii motywacji.

Ciekawe i interesujące są rozdziały mówiące o słabym i silnym ego, afirmacji dotyczącej finansów, kreatywności i świata zakazów, braku wykształcenia, strachu przed sukcesem, oraz depresji. Najważniejsze jest uczestniczenie w kontakcie ze swoim wewnętrznym dzieckiem, bycie otwartym na odkrywanie nowego i zarządzanie swoim czasem w umiejętny sposób.

Korzystanie ze swojej wyobraźni również nic nie boli. To malowanie, pisanie, albo Wasze ulubione hobby. Zbyt silne ego uniemożliwia spojrzenie na życie z szerszej perspektywy i doświadczenie szczęścia. Warto również przyjrzeć się swoim przekonaniom na temat pieniędzy. Trudno nie zgodzić się ze słowami autorki, że: „ … Praca ma się kojarzyć ze zmęczeniem, a marzenia z fantazją. Bliscy wolą przedstawiać twardą wersję rzeczywistości, chcąc ochronić młodych ludzi przed rozczarowaniem …”. Przyczyną depresji, która stała się tak modna w dzisiejszych czasach jest poczucie straty. To wewnętrzna bezradność i brak sensu własnego celu życia.

Gorąco polecam i serdecznie dziękuję Wydawnictwu za możliwość przeczytania książki. Ważne jest by zachować równowagę w życiu. Liczę, że w tym moim prywatnym i zawodowym uda mi się wszystko zrealizować, jak należy. Zachęcam do lektury ważnej z perspektywy każdego czytelnika.

P.S W książce wszystkie znaki występujące w tekście są zastrzeżonymi znakami firmowymi bądź towarowymi ich właścicieli.

Katarzyna Żarska
http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: Wydawnictwo HELION - SENSUS
Wydanie II rozszerzone
Premiera: 25.06.2019 r.
Oprawa: miękka
Liczba stron: 232
nowość wydawnicza ( w mojej biblioteczce)

„… Ekstrawertyk może być dawcą energii. Jest zwykle osobą optymistyczną, która lubi mówić i żywo gestykuluje. W przeciwieństwie do introwertyka z łatwością mówi o sobie, dzieli się swoimi doświadczeniami i dokonaniami. To człowiek czynu, który może pozytywnie inspirować i motywować innych do działania …”

Czy umiecie aktywować twórczy potencjał umysłu? Same ćwiczenia,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
43
43

Na półkach:

Powstało już drugie wydanie publikacji „Obudź swoją kreatywność”. Czym różni się od pierwszego? Okładką 😉. Pewne zmiany zauważyć można też już w samym spisie treści (np. inny układ rozdziału 12 – podrozdział z I wydania stał się oddzielnym rozdziałem, rozdział o blokowaniu twórczego potencjału w części II nie III, niektóre podrozdziały mają też trochę inną nazwę, pojawił się też nowy rozdział Inspiruj się kinem). Nowe wydanie też ma dodatkowy Wstęp („Wstęp do wydania rozszerzonego”). We Wstępie zaś, który występuje w obydwu wydaniach można także odnaleźć różne zmiany, trochę inaczej ujęty przekaz, pierwsze wyrazy przy wyliczeniu z małej a nie z wielkiej/dużej litery jak w poprzednim wydaniu. Tym samy odnaleźć można pewne zmiany również w treści, która była już prezentowana w pierwszym wydaniu.

Więcej na blogu :)

Powstało już drugie wydanie publikacji „Obudź swoją kreatywność”. Czym różni się od pierwszego? Okładką 😉. Pewne zmiany zauważyć można też już w samym spisie treści (np. inny układ rozdziału 12 – podrozdział z I wydania stał się oddzielnym rozdziałem, rozdział o blokowaniu twórczego potencjału w części II nie III, niektóre podrozdziały mają też trochę inną nazwę, pojawił...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
2365
2365

Na półkach: , ,

Czas na kreatywność.

Kreatywność – przereklamowana aktywność, czy rzeczywisty sposób na nudę, stagnację i życiową rutynę? Zdecydowanie to drugie :) Jednakże rutyna, zmęczenie, nuda, czy stagnacja mają niestety to do siebie, że lubią powracać i władać naszym życiem; jak w takich wypadkach odnaleźć w sobie jakiekolwiek chęci i tytułową kreatywność?

Książka to część teoretyczna oraz praktyczna. Jeśli o teorię chodzi, pokuszono się o zdefiniowanie kreatywności (choć czy potrzebnie?; wszak prawie każdy wie czym kreatywność jest ;) ),z kolei co do praktyki – pokazano jak można obudzić w sobie chęć do działania, zmian, aktywności, czyli innymi słowy jak odkryć w sobie chęć do wszystkiego co kreatywne. Ta właśnie część książki jest najcenniejsza, odnalezienie w sobie motywacji na tym polu jest bowiem czasem szalenie trudne.

W zasadzie można powiedzieć, że lektura jest jedną wielką pochwałą wszystkiego, co niesie ze sobą odmianę i daje pozytywnego kopa in plus ;) Co ważne, z kolejnych stron można dowiedzieć się jak można zarówno chęci do działania jak i samą kreatywność w sobie odnaleźć. Okazuje się, że kluczem do sukcesu na tym polu są przede wszystkim dobre chęci, ale także wolna od ciężarów głowa i odrobina pomysłów, które można przekuć w aktywne działanie. Nie jest to wcale proste - tym bardziej cenna jest ta książka.

Myślę, że nie ma wielkiego sensu przekonywanie iż bycie kreatywnym popłaca, ani też że warto w sobie ową kreatywność odnaleźć / pobudzić / wykrzesać (niepotrzebne skreślić / wszystkie powyższe zostawić). Każda pozytywna odmiana jest w życiu dobra, zwłaszcza jeśli jest przy tym ciekawa i pozwala zrobić zarówno coś fajnego jak i pożytecznego. Warto spróbować :)

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

https://cosnapolce.blogspot.com/2019/07/obudz-swoja-kreatywnosc-jak-aktywowac.html

Czas na kreatywność.

Kreatywność – przereklamowana aktywność, czy rzeczywisty sposób na nudę, stagnację i życiową rutynę? Zdecydowanie to drugie :) Jednakże rutyna, zmęczenie, nuda, czy stagnacja mają niestety to do siebie, że lubią powracać i władać naszym życiem; jak w takich wypadkach odnaleźć w sobie jakiekolwiek chęci i tytułową kreatywność?

Książka to część...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
208
144

Na półkach:

Dużo metafizyki, cytatów, "pozytywnych przepływów energii", mało konkretów. Typowy styl poradnikowy. Kopiuj-wklej i większość treści można przełożyć na cokolwiek innego ("Obudź w sobie wojownika", "Obudź w sobie lamparcicę" itp.). Wystarczy przeczytać taką jedną książkę i jakiś 80% innych poradników możemy sobie darować ;)

Dużo metafizyki, cytatów, "pozytywnych przepływów energii", mało konkretów. Typowy styl poradnikowy. Kopiuj-wklej i większość treści można przełożyć na cokolwiek innego ("Obudź w sobie wojownika", "Obudź w sobie lamparcicę" itp.). Wystarczy przeczytać taką jedną książkę i jakiś 80% innych poradników możemy sobie darować ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1722
1568

Na półkach: ,

http://kasandra-85.blogspot.com/2013/10/wtorkowe-czytadad.html

http://kasandra-85.blogspot.com/2013/10/wtorkowe-czytadad.html

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
2
2

Na półkach: ,

Jeśli przeżywasz impas twórczy lub nie masz pomysłu, jak rozwinąć drzemiące w Tobie potencjały, warto sięgnąć po najnowszą książkę Dagmary Gmitrzak "Obudź swoją kreatywność".
Autorka pokazuje, że każdy z nas może być twórczy. Nie jest to na pewno proste zadanie, ponieważ wymaga pracy nad samym sobą. Jest kilka przeszkód, które należy przepracować m.in. pokonać wewnętrznego krytyka, rozproszoną uwagę, a także lęk przed klęską. Dagmara Gmitrzak daje wskazówki, jak tego dokonać. Pisze również o tym, jak obudzić w sobie "wewnętrzne dziecko" czyli niewinny aspekt naszego "ja", jak rozwijać swoją inteligencję i osobowość oraz jak wykorzystać negatywne emocje np. gniew do kreatywnego działania. Gorąco polecam!

Jeśli przeżywasz impas twórczy lub nie masz pomysłu, jak rozwinąć drzemiące w Tobie potencjały, warto sięgnąć po najnowszą książkę Dagmary Gmitrzak "Obudź swoją kreatywność".
Autorka pokazuje, że każdy z nas może być twórczy. Nie jest to na pewno proste zadanie, ponieważ wymaga pracy nad samym sobą. Jest kilka przeszkód, które należy przepracować m.in. pokonać wewnętrznego...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
397
114

Na półkach:

Autorka przypomina o oczywistościach, o których często zapominamy. To istotne. Trochę też czaruje i duma. (Rozdziału o czakrach w ogóle nie kupuję). Książka zawiera kilka fantastycznych cytatów. Autorka chyba jednak bardziej inspiruje sobą, niż książką chyba. W wolnej chwili warto przejrzeć.

Autorka przypomina o oczywistościach, o których często zapominamy. To istotne. Trochę też czaruje i duma. (Rozdziału o czakrach w ogóle nie kupuję). Książka zawiera kilka fantastycznych cytatów. Autorka chyba jednak bardziej inspiruje sobą, niż książką chyba. W wolnej chwili warto przejrzeć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
4
3

Na półkach: ,

Książka dla tych, którzy chcieliby robić w życiu coś, co daje im satysfakcję i pozwala korzystać ze swojej kreatywności i potencjałów. Dużo inspirującej i motywującej do działania treści.

Książka dla tych, którzy chcieliby robić w życiu coś, co daje im satysfakcję i pozwala korzystać ze swojej kreatywności i potencjałów. Dużo inspirującej i motywującej do działania treści.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
481
14

Na półkach: , ,

Nędzne i to bardzo.
Nie rozmawiałam ze swoim sercem i nie zamierzam. Miałam nadzieję, że to coś nowego, ciekawego i pobudzającego, niestety to jedna z miliona książek, która ma nas aktywować, a tak naprawdę robi wodę z mózgu.
Zdecydowanie nie polecam.

Nędzne i to bardzo.
Nie rozmawiałam ze swoim sercem i nie zamierzam. Miałam nadzieję, że to coś nowego, ciekawego i pobudzającego, niestety to jedna z miliona książek, która ma nas aktywować, a tak naprawdę robi wodę z mózgu.
Zdecydowanie nie polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
263
192

Na półkach:

Książka bardziej o medytacji, za dużo w niej definicji, oczywistych tez i czyichś złotych myśli. Jedynie końcowy rozdział faktycznie przedstawia dość pobieżnie to, o czym myślałam, że będzie ta książka. Jestem zawiedziona.

Książka bardziej o medytacji, za dużo w niej definicji, oczywistych tez i czyichś złotych myśli. Jedynie końcowy rozdział faktycznie przedstawia dość pobieżnie to, o czym myślałam, że będzie ta książka. Jestem zawiedziona.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    181
  • Przeczytane
    68
  • Posiadam
    29
  • 2014
    3
  • E-booki
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • 2013
    2
  • Rozwój
    2
  • Rozwój osobisty
    2

Cytaty

Więcej
Dagmara Gmitrzak Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także