Historia kultury materialnej Polski w zarysie - tom od VII do XII wieku

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
historia
Łukasz Kuć

Zadaniem, którego podjęli się autorzy niniejszego tomu, jest ukazanie życia ludzkiego w najszerszym przekroju społecznym z pozycji tych dziedzin działalności lub aktywności, które wpłynęły zasadniczo na zmiany na poziomie materialnych warunków bytu, stanowiąc o tym, w jaki sposób kształtowało się opanowanie środowiska naturalnego przez człowieka, w jakich warunkach odbywało się to wolniej, a kiedy szybciej i od czego te zjawiska uzależnić wypadnie.

[Z przedmowy redakcyjnej]

źródło opisu: opis autorski