Bitwa pod Adrianopolem 378 r. Goci rozbijają legiony Rzymu

Seria: Wielkie Bitwy Historii
Wydawnictwo: Amercom
historia
welesxxi

"Nigdzie w rocznikach nie przeczytamy o rozprawie tak niszczącej i morderczej jak ta, wyjąwszy bitwę pod Kannami" - tak opisywał bój pod Adrianopolem rzymski historyk, Ammianus Marcellinus. Bitwa ta zapowiadała początek końca cesarstwa rzymskiego. Konnica gocka, zadając tak miażdżący cios Rzymianom, uświadomiła władcom cesarstwa, a także samym Gotom, że wędrujące ludy barbarzyńców stanowią siłę, z którą należy się liczyć. W prezentowanej książce można znaleźć zarówno relacje o błędnych planach Rzymian, jak i opis niespodziewanego ataku konnicy gockiej w czasie starcia. Przedstawiono w niej również najnowsze teorie na temat faktycznego umiejscowienia pola bitwy.

źródło opisu: http://www.amercom.com.pl/wielkie-bitwy-historii/475-HB-27.html

źródło okładki: http://www.amercom.com.pl/wielkie-bitwy-historii/475-HB-27.html