Loving Che

Okładka książki Loving Che
Ana Menêndez Wydawnictwo: Grove Press literatura piękna
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Loving Che
Wydawnictwo:
Grove Press
Data wydania:
2004-11-30
Data 1. wydania:
2004-11-30
Język:
angielski
ISBN:
0802141749
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
891
764

Na półkach:

Kubanczycy zyjacy na emigracji to ludzie, ktorym nie jest latwo uporac sie z balastem historycznym, politycznym ich ojczyzny i byc dumnym z wlasnej tozsamosci. Historia Kuby, szczegolnie ta najnowszwa wieku XX jest pelna paradoksow. Rewolucje kubanska lat 50tych minionego stulecia mozna opisac w skrocie jako przejscie z deszczu pod rynne. Czy mozna byc dunym z tej rewolucji? Ba, czy mozna byc dumnym z faktu, ze czyims ojcem moglby byc sam wielki rewolucjonista Che Guevara? Sa to trudne pytania, i ta ksiazka o tych trudnych pytaniach, kwestiach tozsamosci narodowej opowiada.

Autorka to mloda kobieta. Wychowana przez dziadka w Miami. Jak wielu uciekinierow z Kuby ucieczka do USA przebiegala w dosc dramatycznch okolicznosciach. Dziadek przemycil ja jako niemowle. Matka ktora oddala corke pod opieke miala dolaczyc po jakims czasie. JEdnak to nigdy nie nastapilo. Kiedy nasza bohaterka weszla juz w dorosle zycie a dziadek jest bliski smierci, zaczyna drazyc temat swojej tozsamowsci, pochodzenia. Dziadek jednak do smierci nie wyznal swojej wnuczce zadnej tajemnicy, ktory rzucila by swiatlo na pochodzenie naszej bohaterki.

Nasza bohaterka przezywa kryzs tozsamosciowy. Zaczyna podroz po swiecie, po roznych krajach. Miota sie. Nie potrafi odnalezs swojego miejsca na ziemi.

Wszystko nagle sie zmienia. Nasza bohaterka dostaje pakunek ktory zostal wyslany z Hiszpani, ktorego rzekomym nadawca jest jej mama. W paczce znajduja sie zdjecia, listy oraz notatki mamy, ktore swiadzcza o tym, ze matka naszej bohaterki byla kochanka Che Guevary. Ba, wszystko wskazuje na to, ze nasza bohaterka jest corka Che.

Po przeczytaniu wszystkich notatek nasza bohaterka rusza na odkrywcza podroz. Najpierw kontaktuje sie ze starszymi emigrantami, byla profesor na uniwerystecie w Miami. Pokazuje im wszystkich notatki i zdjecia ktore pochodza rzekomo od jej mamy. Szuka odpowiedzi na pytanie ktore ja dreczy: kim byla moja mama? Kim byl moj ojciec? Chce uwiarygodnic fakty opisane w notatkachm listach od swojej mamy. Bez skutku. W koncu przelamuje strach i rusza na podroz na Kube. Tam odnajduje kolejne osoby, ktore angazuje w rozwiazanie kwesti jej torzsamosci.

Czy uda jej sie wyjasnic sprawe? Czy list, notatki i zdjecia ktore rzekomo otrzymala poczta od wlasnej mamy sa prawdziwe. autentyczne? Dlaczego matka tylko za posrednictwem poczty nawiazala kontakt z corka? Czy Che byl prawdziwym ojcem naszej bohaterki?

Kubanczycy zyjacy na emigracji to ludzie, ktorym nie jest latwo uporac sie z balastem historycznym, politycznym ich ojczyzny i byc dumnym z wlasnej tozsamosci. Historia Kuby, szczegolnie ta najnowszwa wieku XX jest pelna paradoksow. Rewolucje kubanska lat 50tych minionego stulecia mozna opisac w skrocie jako przejscie z deszczu pod rynne. Czy mozna byc dunym z tej...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Loving Che


Podobne książki

Przeczytaj także