Podsłuchana rozmowa

Wydawnictwo: Edytor
Auf der Jungfernburg
literatura niemiecka
korcia

Odziedziczywszy niespodziewanie wielki spadek, młody doktor nauk technicznych Rudolf Hagmeister musiał w ciągu tygodnia przedzierzgnąć się we właściciela posiadłości ziemskiej nad Bałtykiem. Wyrwany nagle ze swojego skromnego pokoiku w Berlinie, zastaje w Lengwitz olbrzymi dwór, wzorowo utrzymane gospodarstwo, lojalnego zarządcę i piękną dumną Monę von Glutzow - właścicielkę sąsiedniego majątku...

źródło opisu: Edytor 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

LilaRóż | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Książka moim zdaniem bardzo nudna. Po pierwsze nie podobał mi się język głównych bohaterów, zwłaszcza jak zwracali się do siebie "per pani" lub "per pan", a po drugie praktycznie w ogóle nie było w tej książce romantycznych scen, dlatego dla była ona nudna.

Fantasmagoria | 2017-01-06

Miła, ciepła, sympatyczna książeczka do poczytania dla relaksu. Znając twórczość Courths-Mahler wiedziałam czego się spodziewać i znalazłam to czego oczekiwałam. Przyjemnie poczytać w naszym brutalnym XXI wieku o świecie dystyngowanych, przedwojennych elit, posługujących się pięknym słownictwem, o czystej jak łza, wyidealizowanej miłości, o tym, że można tak pięknie mówić do kobiety...Dla tej książeczki dodatkowa gwiazdka ode mnie za to, że brak tu (często pojawiającego się u "Mahlerki")wątku rodzinnej tragedii. Polecam miłośniczkom książek tej autorki.

Jagoda Byra | 2017-10-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017