ABC dobrego wychowania

Wydawnictwo: Literat
6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788360220085
savoir-vivre, dobre wychowanie

Nowy polski poradnik savoir-vivre'u.
Zasady dobrego wychowania obowiązujące w podróży, pracy i życiu towarzyskim jak zachowywać się w różnych sytuacjach w innych krajach wygodny, kieszonkowy format

Olusia | 2016-01-05
Przeczytana: 2002 rok

Kieszonkowy poradnik savoir-vivre'u dla każdego.
Opisuje zasady jakie obowiązują w pracy, w podróży, na przyjęciach itp.
Trochę za mało informacji, wszystko opisane pokrótce. .

Daniel | 2012-07-19
Przeczytana: 16 lipca 2012

Czy w dzisiejszym świecie zasady dobrego wychowania nadal obowiązują? Okazuje się, że pomimo drobnych modyfikacji, nadal wszystko jest aktualne - o czy nie każdy pamięta. W tej niewielkiej książeczce zostały zamieszczone najważniejsze podstawowe zasady savoir-vivre. Przydatne w ramach przypomnienia sobie obowiązujących zwyczajów, które na pewno ułatwią nam życie.

Niestety, wielokrotnie odniosłem wrażenie, iż wiele treści potraktowanych jest po macoszemu - zamiast rozwinąć kwestie dotyczące życia codziennego, dowiadujemy się o rodzajach sztućców do konsumpcji homara czy ostryg; a chyba nie taką rolę ma pełnić kieszonkowy poradnik. Ponadto znajdziemy tu trochę błędów jak np. niepoprawnie zapisane skrótowce albo poradę: "Na grzecznościowe 'How are you?' należy odpowiedzieć 'How are you' ". Do zdecydowanych zalet należy poruszenie tematu wyjazdów zagranicznych, gdzie zostały opisane zwyczaje w najczęściej odwiedzanych krajach tj.: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Czechy, Niemcy...

agatix | 2014-08-05
CallStorm | 2011-11-09