Modlitwy i myśli.św. Teresa od Dzieciątka Jezus

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
katolicyzm, św.Teresa, modlitwa
religia
Czytam

Chciałabym Ci powiedzieć tysiączne rzeczy, które rozumiem, stojąc na progu wieczności – napisała św. Teresa od Dzieciątka Jezus w liście z 9 czerwca 1897 r. do swego duchowego brata ks. Belliere. Dziś jesteśmy przekonani, że i nam św. Teresa pragnie przekazać coś ze skarbca swego doświadczenia, swoich pragnień i myśli. Pozwala czerpać z mądrości i światła, które jej udzielone i do nas dociera. Od niej możemy uczyć się stale, jak modlić się nawet wśród oschłości, kochać bliźniego pomimo jego wad, ufać mimo swoich grzechów, jak wierzyć nawet pośród nocy wiary. Zamierzamy więc wyjść naprzeciw pragnieniom Teresy i oczekiwaniom czytelników oddając do ich rąk ten skromny w wyborze, lecz jakże cenny zbiorek modlitw i myśli.

źródło opisu: Wydawnictwo Karmelitów Bosych

źródło okładki: zródło własne

renka | 2015-12-21
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2015
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Głębokie myśli małej wielkiej Tereski. Ujmuje mnie Jej prostota z którą ukochała Jezusa. Tylko ta miłość jest najważniejszą sprawą Jej życia i temu poświęca się bez reszty. To właśnie przebija z myśli zawartych w książce.