Ukojone serce

Okładka książki Ukojone serce Linda Dillow
Okładka książki Ukojone serce
Linda Dillow Wydawnictwo: Koinonia religia
religia
Koinonia
2002-01-01
2002-01-01
Małgorzata Gasza

Okładka książki Intymne sprawy. 21 pytań na temat seksu, które zadają sobie kobiety Linda Dillow, Pintus Lorraine
Intymne sprawy... Linda Dillow, Pintu...
Okładka książki Prezent zapakowany przez Boga. Czy wiesz czemu warto czekać Linda Dillow, Pintus Lorraine
Prezent zapako... Linda Dillow, Pintu...

„Dwie kobiety wyglądały przez okno więzienia – jedna widziała błoto, druga gwiazdy”...
Linda Dillow w swojej książce „Ukojone serce” przypomina nam, że nasze zadowolenia powinno wynikać z relacji z Panem Bogiem a nie z reakcji na okoliczności.
„A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie” ( List św. Pawła do Filipian 4:7).
Większość z nas zna ten werset, jednak jak to wygląda w naszym życiu?
Czy myśli o przeszłości, przyszłości, zmartwieniach i potrzebach nie pochłaniają nas tak bardzo, że często nie doświadczamy tego pokoju?
Autorka opisuje różne dziedziny życia, z których często nie jesteśmy zadowolone – nasze życiowe role, okoliczności, które nas otaczają lub relacje z innymi. Pisze też o trzech przeszkodach: niewłaściwe cele, chciwość i troski życia.
To co mnie osobiście dotknęło najbardziej to dwie pułapki, które okradają nas z zadowolenia – „gdyby tylko…” – rozmyślania o przeszłości oraz „ co jeśli…” – zamartwianie się o przyszłość.
Linda Dillow to żona, matka i babcia. Napisała wiele książek i prowadzi spotkania dla kobiet. W „ukojonym sercu” opisuje nie tylko swoje doświadczenie, ale również historie wielu kobiet, które spotkała na swej drodze.
Każdy rozdział kończy się studium biblijnym, załączone materiały zachęcają do zapisywania jak Pan Bóg działa w naszym życiu.

„Ukojone serce” to kolejna książka autorstwa Lindy Dillow, która ukazała się nakładem wydawnictwa Koinonia. Podobnie jak przy dwóch poprzednich pozycjach tej Autorki*, tak też tutaj, mam wrażenie, że odkryłam coś nowego, coś z czego sobie wcześniej nie zdawałam sprawy.
Linda Dillow to żona, matka i babcia. Prowadzi spotkania i warsztaty dla kobiet – wspomina o tym również w swojej książce. Często z narażeniem samej siebie, nauczała kobiety życia do pełni ich możliwości. Jej książki inspirują do odkrywania lepszej wersji samej siebie.
„Ukojone serce” jak sam tytuł wskazuje, skupia się na sercu. Takim prawdziwie żyjącym, kochającym, pełnym pokoju. Uderzył mnie bardzo cytat:
Dwie kobiety wyglądały przez kraty więzienia. Jedna widziała błoto, druga gwiazdy.
Mam wrażenie, iż jest to dobra kwintesencja tej książki. Bez względu na okoliczności, można nauczyć się patrzeć tak, by widzieć gwiazdy.
Pamiętaj: zadowolenie jest wynikiem właściwej relacji z Bogiem, nie reakcji na okoliczności. Pytania „A jeśli…” mogą albo przybliżyć nas do Boga i wzmocnić naszą wiarę, albo wciągnąć nas w wir zmartwień i polegania na sobie samych. Bóg oferuje ci pokój i zadowolenie; zamartwianie przynosi chorobę i cierpienie. (str. 158)
Co można znaleźć w tej pozycji? Przede wszystkim dużą dawkę wiary i Bożego zaufania. Dziewiąty rozdział nie bez powodu nosi tytuł WIARA – PODSTAWA ŻYCIA.
Autorka zaczyna rozważania od tego, że pokoju serca można doświadczyć bez względu na wszystko. Przechodzi w tym przez kolejne dziedziny życia, w których często brakuje zadowolenia – w otaczających okolicznościach, sobie samym, naszych życiowych rolach i relacjach z innymi. Mówi o trzech dużych przeszkodach: chciwości, niewłaściwych celach i troskach życia. Nie traci jednak energii na skupianiu się na brakach – przechodzi z tego do wspomnianej wyżej podstawy życia – wiary i zaufania do Boga na każdej życiowej płaszczyźnie.
Linda Dillow nazywa rzeczy wprost. Pisze bezpośrednio, obrazowo, trafiając do serca. Swoje nauczanie oraz propozycje w książce opiera na historiach wielu kobiet, które osobiści spotkała. Często mówi też o doświadczeniach z własnego życia.
Chciałabym, aby nazywano mnie „Linda, kobieta wolna od trosk”. Nieważne, kim jesteśmy – ważne, kim się stajemy! Jeśli Bóg potrafi taką kobietę jak ja – kobietę, która lubi mieć nad wszystkim kontrolę i z łatwością zaczyna się o wszystko martwić – przekształcić w kobietę ufającą Mu i wolną od zmartwień, to samo może uczynić z tobą. (str.132)
Całość wieńczy dwunastotygodniowe studium biblijne. Autorka zachęca by uczynić z zamieszczonych materiałów coś na wzór pamiętnika, tak by czytając za jakiś czas zapisane w nim myśli, cieszyć się tym, jak Bóg działa w naszym życiu. To właśnie na Nim i Jego nauczaniu Linda Dillow opiera tę książkę – nie jest to poradnik o tym jak zmienić się tylko własnymi siłami. Czytając ją miałam wrażenie, iż jest to podręcznik ku wędrówce w Bogiem. Wędrówce, którą warto podjąć… by żyć.
Droga Kobieto – polecam tę lekturę. Mężczyzno – podaruj tę książkę bliskiej ci kobiecie, sam również możesz doświadczyć jej zmiany – miłości bowiem nie da się zatrzymać…
polecam również dwie wcześniejsze pozycje tej Autorki.
1. Dillow L., „Twórcza partnerka”
2. Dillow L., „Jaką żoną jestem? Sprawdź, czy jesteś żoną jego marzeń” https://niezawodnanadzieja.blog.deon.pl/2017/11/14/jaka-zona-jestem/

Książka ta uczy, że nie wszystko zależy od nas. Nie na wszystko mamy wpływ, to Bóg wypowiada ostatnie zdanie. Warto zaufać Mu, a osiągniemy pełnię zadowolenia.
Warto przeczytać, by uświadomić sobie pewne aspekty naszego życia, w szczególności, jak osiągnąć zadowolenie i spokój.

• Książki z księgarni internetowych
  • Do zdobycia - duchowość
  • ♥ POSIADAM
  • Z polecenia do kupienia ...
  • +
  • Literatura "dorosła"