Ukojone serce

Tłumaczenie: Małgorzata Gasza
Wydawnictwo: Koinonia
religia
samanta

Ilu z nas jest naprawdę zadowolonych ze swojego życia? Jak często w obliczu kłopotów i problemów wypełnia nas niepokój, strach, zniechęcenie? Niepokoje, żądze i skupianie strachu się na nie właściwych rzeczach wstrzymuje nas przed doświadczeniem pełnej radości w sercu. Życia nie da się kontrolować - nie mamy możliwości, by przewidzieć, co stanie się jutro, pojutrze, za miesiąc, za rok. Ale...

Ilu z nas jest naprawdę zadowolonych ze swojego życia?
Życia nie da się kontrolować - nie mamy możliwości, by przewidzieć, co stanie się jutro, pojutrze, za miesiąc, za rok. Ale możemy poddać wszystko kontroli Tego, kto ma wpływ na bieg wydarzeń. Gdy zaakceptujemy Bożą kontrolę, możemy przeżyć prawdziwe zadowolenie.

marlenap1 | 2017-11-14

Książka ta uczy, że nie wszystko zależy od nas. Nie na wszystko mamy wpływ, to Bóg wypowiada ostatnie zdanie. Warto zaufać Mu, a osiągniemy pełnię zadowolenia.
Warto przeczytać, by uświadomić sobie pewne aspekty naszego życia, w szczególności, jak osiągnąć zadowolenie i spokój.

Biegnąc_pod_wiatr | 2017-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2017

„Ukojone serce” to kolejna książka autorstwa Lindy Dillow, która ukazała się nakładem wydawnictwa Koinonia. Podobnie jak przy dwóch poprzednich pozycjach tej Autorki*, tak też tutaj, mam wrażenie, że odkryłam coś nowego, coś z czego sobie wcześniej nie zdawałam sprawy.
Linda Dillow to żona, matka i babcia. Prowadzi spotkania i warsztaty dla kobiet – wspomina o tym również w swojej książce. Często z narażeniem samej siebie, nauczała kobiety życia do pełni ich możliwości. Jej książki inspirują do odkrywania lepszej wersji samej siebie.
„Ukojone serce” jak sam tytuł wskazuje, skupia się na sercu. Takim prawdziwie żyjącym, kochającym, pełnym pokoju. Uderzył mnie bardzo cytat:
Dwie kobiety wyglądały przez kraty więzienia. Jedna widziała błoto, druga gwiazdy.
Mam wrażenie, iż jest to dobra kwintesencja tej książki. Bez względu na okoliczności, można nauczyć się patrzeć tak, by widzieć gwiazdy.
Pamiętaj: zadowolenie jest wynikiem właściwej relacji z Bogiem, nie reakcji na okoliczności....

Tusia | 2017-09-09
Przeczytana: 03 października 2017