Modlitwa Jabesa

THE PRAYER OF JABEZ
Modlitwa, Jabesa, Bruce, Wilkinson
religia
barbarrella

Ta "mała-wielka" książka wywarła wpływ na życie wielu ludzi, stając się przy okazji bestsellerem i najlepiej sprzedającą się pozycją wg Publishers Weekly. (...)Pomyśl o tym w następujący sposób: zamiast stać nad brzegiem rzeki prosząc o kubek wody, która pozwoli Ci przeżyć kolejny dzień, zrobisz coś nie do pomyślenia - sięgniesz po tę krótką modlitwę, przewidującą wspaniałą nagrodę. Zachęcam...

Zachęcam Cię abyś wraz z autorem Dr. Burcem Wilkinsonem odkrył jak Bóg odpowiedział na prostą i szczerą modlitwę mało znaczącego człowieka, jak zmieniła ona jego życie przynosząc mu Bożą łaskę, moc i ochronę. Ta niesamowita książka wywarła już wpływ na życie wielu ludzi, stając się przy okazji bestselerem.

Książka Modlitwa Jabesa została nazwana przez "Publishers Weekly" - najszybciej sprzedającą się pozycją wszechczasów'. Przez 35 tygodni figurowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów tygodnika "New York Times'. Przetłumaczona została na 21 języków. Trwają przygotowania do jej adaptacji filmowej.

źródło opisu: http://www.coolshop.pl/product-pol-1162-MODLITWA-JABESA.html

źródło okładki: http://www.bogulandia.pl/product-pol-721-Modlitwa-Jabesa.html

orchideaidea | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016

Jest to książka, która nawiązuje do pewnego, niezbyt dotąd znanego fragmentu ze Starego Testamentu. Jabes jest postacią, która została wyróżniona w Biblii właściwie dzięki swojemu imieniu, oznacza ono "w bólu rodziłam". Taki "prezent" ofiarowany przy narodzinach nie za dobrze rokował osobie, która je nosiła, szczególnie w tamtych czasach. Nie chodzi wyłącznie o wewnętrzne poczucie niższości, osoba skazana na takie imię była też narażona na uprzedzenia ze strony otoczenia. Jednak mimo wszystko bohater tej przypowieści, postanowił wyjść temu wszystkiemu naprzeciw, dzięki czemu nikomu, kto zaznajomił się z jego historią, nigdy nie przyjdzie skojarzyć go z postacią cierpiącego Hioba.

Autor opisuje własne doświadczenia zainspirowane przypowieścią.

iwona | 2017-01-27

W Biblii jest tylko krótka wzmianka o Jabesie- jego życie miało być pasmem udręk i nieszczęść(na co wskazywało jego imię znaczące tyle co:"w bólach rodziłam "), ale dzięki modlitwie skierowanej wprost do Boga, Jabes doświadczył samych łask i błogosławieństw. Nam też została dana taka możliwość; modląc się w odpowiedni sposób modlitwą Jabesa, też możemy zaznać szczęścia w każdej dziedzinie życia. W tej małej książeczce zawarta jest boska mądrość i moc modlitwy dostępna dla tych, którzy nie zawahaja się używać jej w swoim życiu. Interpretacja tekstu modlitwy pozwala na wglebienie się w jej treść i pełne zrozumienie. Nie brak też przykładów zastosowania modlitwy Jabesa w życiu samego autora.Ponadto podane są również praktyczne wskazówki, jak zacząć praktykować modlitwę Jabesa, aby cieszyć się boskimi blogoslawienstwami. Od jutra zaczynam!

Paweł Błasiak | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Praktyczny poradnik modlitwy, ale modlitwy niezwykłej gdyż odnalezionej na kartach Biblii. Odmawianie tej modlitwy przemienia życie, otwiera Boże "spichlerze" błogosławieństw.

Karlos | 2016-09-16
Przeczytana: lipiec 2016

Dobra pozycja dla każdego, kto żyjąc na codzień z Jezusem, chce by to życie nabrało prawdziwej bożej mocy. Polecam

Megsss | 2016-08-11
Przeczytana: 13 lipca 2016