Intymne sprawy. 21 pytań na temat seksu, które zadają sobie kobiety

Okładka książki Intymne sprawy. 21 pytań na temat seksu, które zadają sobie kobiety Linda Dillow, Pintus Lorraine
Linda DillowPintus Lorraine Wydawnictwo: Esprit poradniki
poradniki
Esprit
2011-01-01
2011-01-01
978-83-61989-55-4
Edyta Stępkowska
seks kobieta

Okładka książki Prezent zapakowany przez Boga. Czy wiesz czemu warto czekać Linda Dillow, Pintus Lorraine
Prezent zapako... Linda Dillow, Pintu...
Okładka książki Rozpalona miłość. Jak rozwijać małżeńską intymność w oparciu o „Pieśń nad pieśniami” Joseph Dillow, Linda Dillow, Pintus Lorraine, Peter Pintus
Rozpalona miło... Joseph Dillow, Lind...

Seks- to temat , który towarzyszy nam w życiu codziennym. W dzisiejszych czasach na każdym kroku spotykamy się z mniejszymi bądź większymi aluzjami i podtekstami seksualnymi. Telewizja, internet, kolorowa prasa- wszędzie znajdziemy ten temat. Do tego bilbordy na ulicach- często w reklamach jest wykorzystywany ten temat.W końcu jest chwytliwy i może zapewnić dobra sprzedaż produktu. Ale jak to jest właściwie z tym seksem? Czy jest to temat tabu, czy już nie? Czy my kobiety wiemy wszystko o nim? Czy może sa rzeczy o które chciałybysmy zapytać ale się wstydzimy? No i najwazniejsze- w nazym chrześcijańskim społeczeństwie- co na to religia i kosciół? Na te, oraz wiele innych pytań, znajdziemy odpowiedzi w tym poradniku.

"21 pytań na temat seksu" to książka która ma za zadanie ukazać seks oczami Boga. Autorki Linda Dillow i Lorraine Pinutus stworzyły książkę specjalnie dla kobiet.Problem z perspektywy płci pięknej wygląda trochę inaczej niż z punktu widzenia mężczyzn. To my kobiety często wstydzimy się rozmawiać na ten temat. Seks jest zazwyczaj tematem tabu-zwłaszcza dla chrześcijanek. Jesteśmy wychowywane w przekonaniu iż jest on czymś o czym nie wypada mówić głośno. Zazwyczaj problemy z nim związane zostają za drzwiami naszych sypialni. Autorki , w mądry i kompetentny sposób, przekonują , że warto na ten temat rozmawiać. Niewiele jest tego typu pozycji na rynku. Książki dotyczące seksu są zazwyczaj pisane przez mężczyzn. Osobiście znam niewiele poradników napisanych przez kobietę dla kobiety. Autorki "21 pytań na temat seksu" w doskonały sposób zlokalizowały tę niszę na rynku wydawniczym. Wydały książkę, która pomaga zrozumieć wiele kwestii związanych z seksem. Jednocześnie nie jest to pozycja niestosowna z punktu widzenia kościoła. Pozwala zrozumieć jak być dobrą chrześcijanką i jednocześnie namiętną kochanką.

Autorki postanowiły odpowiedzieć na tytułowe 21 pytań związanych z seksem. Swoja książkę podzieliły na trzy części. Mianowicie- na pytania, które najmniej doskwierają po takie, które często spędzają sen z powiek. Autorki poruszają między innymi problem samoakceptacji, różnicy charakterów, zdrady, braku ochoty na seks. Swoje opinie opierają na osobistych przeżyciach, ale także na opiniach czytelniczek.Odpowiadają w bardzo wyczerpujący, jak dla mnie sposób.

Co mi się najbardziej spodobało w tej książce? Z pewnością fakt iż nie trzeba jej przeczytać całej, aby dowiedzieć się czegoś na absorbujący nas temat. Zawsze możemy otworzyć ja na rozdziale z problemem, który akurat nas zainteresował. Dodatkowo czytając ten poradnik miałam wrażenie jakbym rozmawiała o tych wszystkich sprawach ze swoja najlepszą przyjaciółką, podczas naszych cotygodniowych ploteczek. Autorkom udało się stworzyć atmosferę intymności- co ma duże znaczenie gdy poruszamy tak trudny temat.
Z pewnością powrócę do tej pozycji jeszcze nie raz. Obecnie poleciłam ją swojej młodszej siostrze:)
Gorąco zachęcam do zapoznania się z "21 pytań na temat seksu".

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Esprit.

O seksie mówi się dziś wszędzie, do znudzenia, na wiele sposobów. Również Kościół coraz częściej podkreśla, jak ważna jest ta sfera w życiu człowieka. Książek na ten temat powstaje ostatnio niemało, choćby autorstwa o. Ksawerego Knotza czy Jacka Pulikowskiego. Autorki jednak dostrzegły na rynku pewną lukę: wszystkie one są pisane dla małżeństw, zwykle przez mężczyzn. Brakowało pozycji pisanej przez kobiety i dla kobiet. I ten brak - odpowiadając na Boże wezwanie - Linda Dillow i Lorraine Pintus postanawiają zapełnić, pisząc Intymne sprawy. Książka ma za zadanie ukazać seks takim, jakim widzi go Bóg, i pomóc kobietom uporać się z ich wątpliwościami i problemami.

Lektura jest ciekawie skonstruowana, tytułowe 21 pytań zostało podzielone na trzy grupy - od tych najmniej doskwierających po takie, które mogą spędzać sen z powiek. Nie wszystkie mnie zainteresowały, ale wydaje się, że rzeczywiście zostały przemyślane i odpowiadają na potrzeby potencjalnych czytelniczek. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość sięgnięcia po wybrany, interesujący nas temat bez konieczności czytania książki od deski do deski: rozdziały stanowią zamknięte całości. Pojawiają się tematy przerabiane już wielokrotnie - o różnicach między płciami czy o akceptacji siebie - ale autorki stawiają też pytania o wierność w dzisiejszym świecie, nudę w łóżku, udawane orgazmy i dzieci przytulone do pleców. Odpowiedzi są różne - czasem czułam niedosyt, miałam wrażenie, że czegoś zabrakło, że można było powiedzieć więcej, dokładniej. Niektóre fragmenty budziły moje wątpliwości, czasem wydawały mi się wręcz głupie. Innym razem z kolei były ciekawe, inspirujące, zawierały cenne spostrzeżenia.

Mimo małych niedociągnięć po książkę warto sięgnąć, szczególnie, jeśli jeszcze się nie czytało żadnej pozycji o podobnej treści.

Pełny tekst recenzji na moim blogu: http://ksiazkozaur.blogspot.com/2011/11/o-seksie-po-bozemu.html

• Korwin piotrowska-wellnam
  • 2012(52 książk)
  • Kobiety/mężczyźni/związki/seks
  • Narzeczeństwo/Małżeństwo
  • Domowa biblioteczka
  • Wymienię/Sprzedam
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Intymne sprawy. 21 pytań na temat seksu, które zadają sobie kobiety