Twórcza partnerka

Okładka książki Twórcza partnerka Linda Dillow
Okładka książki Twórcza partnerka
Linda Dillow Wydawnictwo: Koinonia poradniki
poradniki
Creative Counterpart
Koinonia
2013-01-25
2013-01-25
małżeństwo życie

Okładka książki Intymne sprawy. 21 pytań na temat seksu, które zadają sobie kobiety Linda Dillow, Pintus Lorraine
Intymne sprawy... Linda Dillow, Pintu...
Okładka książki Prezent zapakowany przez Boga. Czy wiesz czemu warto czekać Linda Dillow, Pintus Lorraine
Prezent zapako... Linda Dillow, Pintu...
Okładka książki Rozpalona miłość. Jak rozwijać małżeńską intymność w oparciu o „Pieśń nad pieśniami” Joseph Dillow, Linda Dillow, Pintus Lorraine, Peter Pintus
Rozpalona miło... Joseph Dillow, Lind...

Na półkach: , , , , , ,

Książka, którą powinna przeczytać każda żona. We wspaniały sposób opisuje jak być dobrą żoną, jak kształtować siebie, swoją miłości do męża w sposób bezinteresowny :)

„Żona – twórcza partnerka – jest kimś więcej niż pomocnikiem męża. Jest kobietą, która wybierając rolę żony i matki, podejmuje decyzję ciągłego uczenia się i poznawania wszystkiego co z tą rolą związane. Nieraz pracuje tak ciężko, jakby starała się o stanowisko prezesa dużej firmy. Istotą twórczego partnerstwa jest stawanie się profesjonalistką we wszystkich dziedzinach związanych z życiem w małżeństwie.”

Wiele dzisiejszych kobiet jest sfrustrowanych. Jak pogodzić życie rodzinne z rozwojem osobistym, nie zaniedbując relacji z przyjaciółmi i pamiętając równocześnie o dbaniu o dom i o swój wygląd?

Linda Dillow w książce „ Twórcza partnerka” przypomina jak ustalić prawidłowe priorytety, komu i czemu powinnyśmy poświęcać najwięcej czasu.
Wskazówki zawarte w książce o tym jak zaplanować tydzień przydadzą się każdej pani domu. Autorka najbardziej skupia się na miłości do męża, jak ją okazywać i jak być kobietą, o której pisał Salomon w 31 rozdziale swoich przypowieści.
Każdy rozdział kończy się studium biblijnym, które zachęca do przemyśleń na temat swojego małżeństwa.

Ciekawa

Ciekawa

Linda Dillow wprowadziła mnie w zdumienie. Jej książka „Twórcza partnerka” wyglądała na zwykły poradnik, jakich wiele. Pokazała mi jednak rzeczy, których się nie spodziewałam.
Autorka jest żoną, matką, babcią. Prowadzi warsztaty i konsultacje dla kobiet, a ta publikacja to kompendium jej nauczania.
Pozycja składa się z 11 rozdziałów, które są ze sobą logicznie powiązane – warto czytać je pokolei. Na końcu każdego rozdziału znajduje się propozycja studium biblijnego – do pracy indywidualnej bądź grupowej, co nadaje tej publikacji bardzo wyrazisty charakter. Czytelniczka otrzymuje nie tylko teorię, ale i narzędzia do tego jak wprowadzić ją w życie.

Pamiętaj, że to studium ma ci pomóc być bardziej podobną do Jezusa Chrystusa i stawać się lepszą żoną. Str.28
Czytając tę książkę miałam wrażenie, że jestem prowadzona za rękę i uczona jak być twórczą – czyli budzącą życie i rozwój. Autorka zaczyna historię od opowieści o podróży poślubnej – śmiałam się przy niej, choć sama nie chciałabym by spotykały mnie takie przygody. Przechodzi do tego jaki jest wzór kobiety (godna zaufania, pracowita, zorganizowana, kochającą i piękną – Linda Dillow opiera te rozważania na Pieśni nad Pieśniami). Mówi o potrzebie przemiany samej siebie, priorytetach (czy zawsze pamiętasz, że pierwszy jest Bóg?),o tym by stać zawsze po stronie męża, współpracować z nim (a nie walczyć o swoją rację, nawet jeśli słuszność jest po naszej stronie). Autorka sięga także do tajemnic życia intymnego w małżeństwie – pisze wprost, ale bardzo kulturalnie i ze smakiem. Porusza wiele wątków, które prowadzą do jednego – przemiany serca kobiety. Dlaczego to kobieta ma się zmieniać? Ponieważ przy kochającej i mądrej żonie ma szansę zmienić się również mąż – co autorka uzasadnia i pokazuje wiele przykładów z życia własnego i ludzi, których spotkała na swojej drodze.

Czy jesteś zakochana w swoim mężu? Och, wiem, że go kochasz. Jest blisko ciebie już od dawna i jesteś do niego przywiązana. Ale czy jesteś w nim zakochana? Kiedy ostatni raz twoje serce zaczęło bić mocniej na jego widok? Nikt nie lubi być traktowany jako „coś oczywistego”. Str.185

Lektura tej książki bardzo mnie dotykała. O wielu rzeczach z pozoru wiem. Postawienie siebie jednak w konkretnej sytuacji pokazywało, że nie zawsze widzę i wiem wszystko.
Zdziwiłam się bardzo swoją postawą, gdy kilka dni temu znajoma opowiada mi o swoim narzeczonym. Mówiła o nim źle skarżąc się, że musi podejmować za niego różne decyzje. W moim sercu zawrzało. Powiedziałam jej o książce i o tym jak moim zdaniem powinna się teraz zachować. Mimo, że sama o to zapytała, widziałam, że zaskoczyła ją moja odpowiedź. Oddać wszystko w ręce mężczyzny i modlić się by podjął dobrą decyzję? – otóż to! My, kobiety, tak bardzo zatroskane, zapominamy często kto w rodzinie ma być jej głową.

W każdym małżeństwie, w życiu każdego człowieka są trudne sytuacje. Musimy wtedy dokonywać wyborów. Kiedy nadchodzą trudne chwile, możemy zacisnąć pięści i obrażeni walczyć ze złością lub też powierzyć całą sytuację Bogu i zaufać Mu, że spowoduje, by ze złej sytuacji wyniknęło dobro. Pierwsza postawa prowadzi do niezadowolenia i frustracji. Druga przynosi owoce Ducha – miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, łagodność i opanowanie. Str.213

Jak kształtowałyby się relacje pomiędzy tobą, mężem i dziećmi, gdybyś otwierała usta jedynie po to, by mówić mądrze, gdyby twój język wyrażał tylko dobro? Czy kiedykolwiek zauważyłaś różnicę w intonacji twojego głosu, gdy porównujesz sposób, w jaki zwracasz się do swoich przyjaciół, za sposobem komunikowania się w kręgu rodziny? Łatwo jest dać znajomym to, co najlepsze, a dla domowników pozostawić resztki. Str.23

Polecam tę lekturę każdej kobiecie, która poważnie traktuje swoje małżeństwo i człowieka, któremu powierzyła siebie i swoją rodzinę. Choć książka może odstraszać tym, że skupia się wyłącznie na kobiecie – zaufaj jednak, że prawdą jest to, że najlepiej zmieniać świat od siebie. Bycie twórczą i kochającą sprawia, że szczęście dotyka wszystkich wokół.

Pozycja składa się z 11 rozdziałów, które są ze sobą logicznie powiązane –...

• Religia
  • Psychologia i wiara
  • Z drogowskazami;)
  • :-) Mam
  • Love

Dodaj cytat z książki Twórcza partnerka