Od serca z kamienia do serca z ciała. Przez życiowe kryzysy

Tłumaczenie: Agnieszka Kuryś
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Tyt. oryg.: Du coeur de pierre au coeur de chai. à travers les crises de la vie
978-83-7604-203-9
Duchowość
religia
Paulina

To już kolejna - po Drodze niedoskonałości - książka Andre Daigneaulta, kanadyjskiego kapłana i kierownika duchowego, która ukazuje się w naszym wydawnictwie. Autor w oparciu o przykładowych bohaterów biblijnych (takich jak: Adam i Ewa, Jakub, Abraham, Eliasz) oraz korzystając z najnowszych osiągnięć psychologii rozwojowej człowieka dorosłego pokazuje drogę duchowego i psychologicznego dojrzewania. Nie tylko dzieli się z czytelnikiem swoim własnym doświadczeniem, ale uzupełnia je, powołując się na specjalistów z dziedziny teologii duchowości i psychologii. Wszystko to sprawia, że książka ma charakter egzystencjalny, odnosi się do życia każdego człowieka. Autor ukazuje drogi rozwoju ducha, jednocześnie kompetentnie demaskując pozorne dobro i iluzje pseudoduchowego życia.

źródło opisu: http://www.wkb-krakow.pl/976/Od-serca-z-kamienia-do-serca-z-ciala.html

źródło okładki: http://www.wkb-krakow.pl/grafika/maxi976.jpg

renka | 2018-11-23
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2018
Przeczytana: 23 listopada 2018

Bardzo dobra pozycja z dziedziny duchowości, ale też w dużej mierze psychologii. Pozwala spojrzeć na swoje życie "na zakręcie" drogi, mówi o kryzysie wieku średniego, pogodzeniu się ze sobą i co najważniejsze zaakceptowaniu siebie takiego jakim się jest: swojej kruchości, słabości i ułomności. Pokazuje jak przejść drogę od pozorów do prawdziwości i piękna życia. Polecam!

Paweł KijkoOFMConv | 2016-10-07
Przeczytana: 07 października 2016

Żeby prawdziwie przejść od serca z kamienia do serca z ciała potrzeba mojego "chcę", trochę odwagi, cierpliwości, prawdy, nadziei. No, i książki Andre Daigneault!
Warto!

dario | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

I znów się nie zawiodłem na moim ulubionym autorze. Kryzys wieku średniego to fakt. Nikt z nas przed nim nie ucieknie. Autor pokazuje jak przeżywany był także przez postacie biblijne. Prosty, trafiający do serca język. Książka jest źródłem podpowiedzi, gdzie szukać pomocy w tym niezwykle ważnym etapie ludzkiego życia. Polecam!