Piórem i piórkiem

Seria: Biblioteka Szpilek
Wydawnictwo: Czytelnik
wiersze
poezja

Zbiór wierszy i utworów Juliana Tuwima.

"Wesoły Czas piosenki śpiewa nam, nie psalmy,
Wesoły Czas po mieście biega i pstrokate rozkleja plakaty,
A koleżka czemu taki jakiś wieszczowaty,
Posępnie exegimonumentalny,
Historycznie-tragiczny ?"

źródło opisu: Czytelnik, 1951

źródło okładki: własne

Katerina | 2018-03-02
Przeczytana: 02 marca 2018

Niesamowite!
Generalnie nie lubię poezji, ale jakoś tak przypadkiem mój wybór padł na ten zbiorek. Powiem szczerze, że wcześniej znałam Tuwima tylko i wyłącznie z wierszyków dla dzieci, a to był błąd! Bardzo sympatycznie czytało mi się tą książkę. Trochę humoru, ironii, krytyki pewnych ludzkich zachowań, ale wszystko napisane w bardzo fajny sposób. Nienapuszony i nieromantyczny, co czasem Tuwim wyśmiewa u innych, ale lekki i przystępny. Na pewno zajrzę jeszcze do twórczości tego autora. Bardzo mnie zaintrygował... ;)

Natalia | 2018-01-11
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Rok 2018 rozpoczynam zakończeniem degustacji poezji dojrzałej, przekornej, świadomej, ironicznej, z dozą dobrego humoru, pięknie brzmiącej, melodyjnej, palcem wytykającej błędy społeczeństwa i poszczególnych jednostek.
W dwóch słowach: Julian Tuwim.