Poezje wybrane / Selected Poems

83-08-03771-2
poezja
Elodie

Inne wydania

Obszerny i pierwszy polsko-angielski wybór wierszy Zbigniewa Herberta w wyborze Tomasza Kunza i przekładach Johna i Bogdany Carpenterów, Czesława Miłosza i Petera Dale Scotta. Posłowiem tom opatrzyli John i Bogdana Carpenterowie. W zbiorze pomieszczono najbardziej znane utwory ze wszystkich książek opublikowanych za życia poety: od debiutanckiej Struny światła z roku 1956 po tom ostatni -...

W zbiorze pomieszczono najbardziej znane utwory ze wszystkich książek opublikowanych za życia poety: od debiutanckiej Struny światła z roku 1956 po tom ostatni - Epilog burzy z 1998 roku.

The first, long awaited, comprehensive Polish-English selection of poems by Zbigniew Herbert. The poems are selected by Tomasz Kunz and translated by John and Bogdana Carpenter, Czesław Miłosz, and Peter Dale Scott.

The book includes the most well-known poems from all the poet’s books: from his debut The Chord of Light (1956) to the last book of his Epilogue to a Storm (1998.)

źródło opisu: www.wydawnictwoliterackie.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoliterackie.pl

wypuklytalerz | 2016-12-05
Przeczytana: listopad 2016

Wstyd oj wstyd, że tyle lat tu siedzę na tej ziemi, a po Herberta na serio sięgam dopiero teraz i orientuję się, że przegapiłem coś niezwykłego, a właściwie kogoś niezwykłego. Cud goryczy, miotania się, poetyckiej, ale samoświadomej wzniosłości kryjącej się w codzienności i nieustannych wahań. Jeden z cieplejszych kocyków.

Zaneta | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, English, Rok 2017