Molitwosłow – Modlitewnik prawosławny

Wydawnictwo: Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej
religia
Michał

Od wydawcy Modlitwa odnawia jedność, gdy ta została wzgardzona lub zapomniana - pisał o. Michel P. Laroche. Czy nie wydaje Wam się, że właśnie jedności brakuje ostatnio w naszych relacjach z najbliższymi? Coraz szybciej przemykamy przez życie, mijając niespostrzeżenie członków rodziny i przyjaciół. Nie mamy czasu, aby przystanąć na chwilę. Ta myśl dręczyła nas, gdy przystępowaliśmy do...

Od wydawcy

Ta myśl dręczyła nas, gdy przystępowaliśmy do opracowania tego modlitewnika. Teraz możecie obejrzeć efekt naszej pracy.

Jest to wydanie, które pod wieloma względami różni się ml poprzednich. Zgromadziliśmy tu wszystkie najważniejsze modlitwy, które mogą być wykorzystywane w domu, w cerkwi, a także na lekcjach religii w szkołę. Znajdziecie tu teksty Iroparionów i kondakionów głównych świąt cerkiewnych obchodzonych w naszym kraju. Śmiało możecie sięgać po tę książeczkę w każdej radosnej dla Was chwili, ale również wtedy, gdy zmagacie się z jakimiś trudnościami i potrzebujecie duchowego wsparcia.

Aby ułatwić Wam poznawanie naszego liturgicznego języka całą zawartość modlitewnika zapisaliśmy z jednej strony po cerkiewnosłowiańsku, obok - w transkrypcji, pomijając przy tym wiele zmiękczeń dotychczas stosowanych w tego typu publikacjach, a które nie są u nas w powszechnym użyciu.

Przekazujemy do Waszych rak bogaty zbiór modlitw z nadzieją, że będą one budować fundamenty Waszej wiary i rodzinnego życia. Spróbujcie któregoś wieczora, wszyscy razem rodzice i dzieci, stanąć w domu przed ikoną.

Zagłębcie się we wspólną modlitwę, a będziecie jednym.

źródło opisu: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=2554

źródło okładki: http://sklep.cerkiew.pl/images/ksiazki/bmp_bg/molitwoslow_II.jpg

Michał | 2013-11-09
Na półkach