Nestel

Wydawnictwo: Novae Res
dla dzieci, dla młodzieży
olciak84

Wiewiór o imieniu Nestel, nie mogąc pogodzić się z myślą o pójściu do pracy i małżeństwie, bezmyślnie przedostaje się na drugą stronę łąki, wykorzystując łatwowierność jelenia.

Po usłyszeniu od sójki informacji o lesie leszczynowym postanawia za wszelką cenę dotrzeć do wymarzonych krzewów. Podczas marszu znacznie komplikuje sobie ewentualny powrót do domu.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/nestel,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/nestel,druk

Agaaa006 | 2013-05-11

Zanim napiszę na temat przeczytanej "Bajki" dla dzieci, chciałabym wyjaśnić czym powinna charakteryzować się książeczka wydana dla najmłodszych czytelników.
Otóż literatura piękna może spełniać doniosłą rolę w poznawaniu świata i człowieka, w kształtowaniu postaw swych czytelników, a szczególnie dzieci i młodzieży. Nie można jednak zapominać, że baśń i bajka słu­ży przede wszystkim pogodnej rozrywce, ma bawić pięknym, bogatym słowem. Prawie wszystkie utwory napisane dla dzieci zawierające elementy fantastyczne określane są mianem bajki.
Oczywiście większość z nas czytelników, pedagogów, a przede wszystkim rodzicom zależy aby, nasze pociechy wynosiły ze słowa czytanego jak najwięcej wartościowych lekcji.
Czego mogą się nauczyć z "Bajki" o wiewiórze Nestelu i jego jakże interesujących przygodach podczas wyprawy w poszukiwaniu wymarzonego lasu?
Postaram się przedstawić najbardziej "wartościowe" fragmenty, które wprawiły mnie w osłupienie. W negatywnym tego słowa...

MałaPisareczka | 2013-05-08
Przeczytana: kwiecień 2013

Jestem ostatnią zainteresowana, jakie to książki trafiają do rąk dzieci. Myślałam, że nadal utrzymują poziom w stylu Kubusia Puchatka czy innych światowych utworów. Tym razem zabrałam się za Nestela Pascala Fords. Powiem szczerze, że nieco się zdziwiłam, gdy książka bardziej przypominała mi dzisiejsze bajki Cartoon Network, niż wspomniane przeze mnie utwory.

Nestel to dla mnie typowy bohater amerykańskich kreskówek. Jest przebiegły, boi się nieznanego dlatego woli uciekać, jak również potrafi dobrze kłamać, gdy trzeba. Wiewiórka ta osiągnęła odpowiedni wiek, przez co była nękana przez swego ojca, by w końcu zaczął pracować....

Kiti | 2013-05-03

Pascal Fords stworzył pełną przygód opowieść o wiewiórze Nestelu, tylko czy była ona warta mojej uwagi?

Nestel zdobył już pełnoletniość i miał rozpocząć poszukiwania pracy. Niestety, nie śpieszył się do jej podjęcia, więc ojciec znalazł mu posadę. Wiewiór nie chciał jednak tam pracować. Dodatkowo wiewiórka Patrycja chciała się z nim ożenić, na co nie miał ochoty. Postanowił więc wyruszyć w wędrówkę na drugą stronę rzeki, aby tam odnaleźć las leszczynowy, który zapewniłby mu majątek i sławę. Jednak życie bez krewnych okazało się trudniejsze, niż sądził…

Książka nie jest zbyt gruba, ma nieco ponad 150 stron. Duże litery ułatwiają szybkie czytanie. Nie mogę powiedzieć, żebym książkę przeczytała błyskawicznie. Trochę mi się dłużyła, niektóre momenty były nudne i po prostu nie na miejscu.

Gatunkowo ma być do bajka przeznaczona dla dzieci. Czy jednak słowo ,,gnojku” pojawiające się co jakiś czas nadaje się do tej grupy wiekowej? Nie sądzę!

Autor posługiwał się bardzo nowoczesnym...