Wyzwanie czytelnicze LC

Urodzinowa ucieczka marudy

Tłumaczenie: Małgorzata Nesteruk
Cykl: Smerfy | Seria: Peyo Creations
Wydawnictwo: Egmont Polska
Perdu dans le marais des ombres
dla dzieci, dla młodzieży, Smerfy
martynal11

Smerf Maruda nie lubi przyjęć urodzinowych i nawet we własne urodziny ucieka do lasu. Spotyka Gizmo i wyrusza z nim na wędrówkę do zaczarowanego ogrodu. Lecz jest to miejsce, z którego nie ma powrotu...

źródło opisu: http://www.empik.com/smerfy-urodzinowa-ucieczka-ma...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/smerfy-urodzinowa-ucieczka-ma...»

Ida | 2017-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com
Opowieść z wioski smerfów może nie jest bardzo wciągająca, ale ze względu na swoich bohaterów, zawsze warto poczytać.
Maruda jest charakterystyczną postacią wśród niebieskich stworków. Tym razem marudzi nawet w dniu swoich urodzin. Marudzi do tego stopnia, że aż rezygnuje z obchodów tej uroczystości i po angielsku wymyka się z wioski. Czeka go przygoda i nowi znajomi.

Walorem tej części są postacie duszka Gizmo i potwora z bagien. Wprowadzają świeżość do opowieści i sprawiają, że przygoda Marudy, może nie jest szczególnie interesująca, ale dzięki tym postaciom chce się poczytać i pooglądać, bo ilustrację nie ustępują niczym telewizyjnym obrazom, nawet jeśli się nie poruszają. :)

wrublik7 | 2014-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2014

nie zawsze urodziny bywają miłe, ale maruda zazwyczaj czegoś nie lubi, prawda? :)

tym razem znajdzie towarzysza który nie jest zadowolony ze swojego miejsca przebywania, czy pójdą razem? i jaka przygoda im się przytrafi?

Druga książka jest z serii, jeszcze znanej mi z dzieciństwa, wydawane przez wydawnictwo Egmont. Jej objętość jest o wiele mniejsza i czyta się ją szybciej.
Maruda, jak to maruda - marudzi zawsze i wszędzie i na wszystko. W każdej rzeczy i sytuacji znajdzie, chociaż najmniejszy powód, aby trochę pozrzędzić. W smerfowej wiosce, każdy Smerfy pilnie pracuje. Szykują przyjęcie urodzinowe. Jednak tytułowy stworek wcale nie lubi tego typu przyjęć i ucieka. W czasie swej podróży spotyka Gizmo i wraz z nim idzie do zaczarowanego wodospadu i ogrodu.

W obu książeczka, mniemam, że jak we wszystkich, możemy się spotkać z jednym zachowaniem oddaniem i lojalnością. Te małe niebieskie stworki są gotowe rzucić wszystko i biegnąć na pomóc komuś innemu. W tej rodzinie nie ma lepszych, czy gorszych każdy jest równy. Za to Papa Smerf to taki prawdziwy przyjaciel, rodzic, który jest towarzyszem, autorytetem, wskazującym właściwą drogę i zachowaniem.

zelkaa | 2018-03-28
Franek | 2018-03-11