Dedealkograf: W pigułce o życiu z chińskiego na nasze

Wydawnictwo: Novae Res
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
życie
literatura piękna

Czy znasz pierwszą zasadę dynamiki ludzkiego życia? Nie? To koniecznie przeczytaj tę książkę i zapewniam, że nie wyprodukowano jej w Chinach i nie ma też ona absolutnie nic wspólnego z lekcją fizyki. Ze swej strony mogę Ci z całą odpowiedzialnością zagwarantować, że nie będziesz się z nią ani przez jedną chwilę nudził.

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/dedealkograf,druk

hugo216 | 2013-05-30
Przeczytana: 30 maja 2013

Nie tyle przeczytałem co przebrnąłem . Książkę czyta się wyjątkowo niełatwo i daje bardzo dużo do myślenia . Bardzo mi przypomina rozprawy prof. Stanisławskiego "Zezem" , momentami konstrukcją i trafnością spostrzeżeń Listy z Ziemi Marka Twaina a niekiedy brzmi jak piosenka o księżycu gdzie wokalista śpiewając o nim dodatkowo pokazuje na niego palcem żeby wszyscy wiedzieli że to właśnie o TEN księżyc chodzi . Jak zwykł mawiać Forest Gump Winstona Grooma NIE WIEDZIEĆ CZEMU czytając miałem odczucia towarzyszące mi oglądaniu EL TOPO Alejandro Jodorowskyego . Osobiście nie oprę się publicznemu zdumieniu jakoż znam autorkę książki i tym nie mniej zaskoczony jestem tym co się jak widać w jej głowie dzieje a co daje ni mniej ni więcej świadectwo że jej nie znam . Jak mówił słynny polski klasyk dzieło ma zdecydowaną przewagę plusów dodatnich nad minusami ujemnymi więc generalnie - polecam . Kupiłem , przeczytałem....zwyciężyłem . Nie żałuję ....choć myślę że gdyby autorka opisała w stylu...

MałaPisareczka | 2013-05-04
Przeczytana: 2013 rok

Skuszona słoneczną okładką i krótkim, aczkolwiek dającym chwilę do namysłu opisem, a przede wszystkim napisem obyczajowa, postanowiłam poświęcić czas na przeczytanie Dedealkografa. Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy po przeczytaniu pierwszych zdań książka nie okazała się literaturą obyczajową i nie ma nic związanego z latem. Jedyne co się zgadza to ten krótki opis.

Ta książka jest poświęcona przemyśleniom autorki. Trzeba tę wiadomością przyswoić. Naprawdę nie wiem, dlaczego dołączono do niej etykietkę obyczaj. Książką obyczajową może być np. wszystkim dobrze znany Dom nad rozlewiskiem, ale nie przemyślenia autorki. Pomyłka? Co prawda W pigułce o życiu z...