Wyjechać

Wydawnictwo: Zdobywca
8 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788393197132
Brazylia, podróż, życie

To powieść o wyrwaniu się z rutyny codziennego życia, o skoku w niewiadome. Główny bohater odkrywa to, co jest naprawdę ważne, wyrywa się z bezpiecznego kokonu na wolność - prawdziwą wolność. Łapie pierwszy łyk świeżego powietrza, który sprawia, że może zakręcić się w głowie. Najpierw jednak musi przejść przez parę kręgów piekła. Porzuca dziewczynę i pracę, błąka się po Brazylii, szukając sensu.

źródło opisu: Wydawnictwo Zdobywca, 2013

źródło okładki: http://www.abczdobywcy.pl/

Literatura_Pl | 2016-03-29
Przeczytana: styczeń 2016

Inspirująca, wyjątkowa książka dla tych którzy chcą coś zmienić w swoim życiu.
I... świetny obraz Brazylii, dzikich wakacji.

Yanus | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

„Uciekać najdalej – może nie znajdą mnie, Uciekać przed siebie…” słowa piosenki Iry nieustannie przewijały mi się w umyśle, wraz z lekturą książki Macieja Rajka „Wyjechać”
Marek po przebudzeniu czuł wszechogarniające zniechęcenie. Chwilę później nie miał siły wysiąść z autobusu, którym miał dojechać do pracy, a dojechał na lotnisko, kupił bilet na samolot do... dokądkolwiek, a tym miejscem okazała się… Brazylia (tu pasują słowa piosenki: „Wsiąść do „samolotu” byle jakiego, nie dbać o bagaż…”). Zostawił za sobą dotychczasowe życie. Życie, które tak naprawdę nigdy nie było jego życiem. Życie w którym zawsze ktoś decydował za niego, zawsze robił to co należy i czego oczekują inni. Był w związku, w którym nie był szczęśliwy, scementowanym kredytem na mieszkanie, a praca nie dawała mu żadnej satysfakcji. Tak zaczyna się fabuła książki „Wyjechać”, skupiającej się na ucieczce do wolności. Do tego by „żyć po swojemu”, wyrwać się z objęć szarej codzienności, o podjęciu ryzyka, odnalezieniu...

Czytelniczka19 | 2016-07-06
Łukasz Kalinowski | 2015-11-14