Snajperzy drugiej wojny światowej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sekrety Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RM
historia
Getos

Czczeni przez niektórych jako doskonali wojownicy, potępiani przez innych jako bezwzględni zabójcy - snajperzy bojowi to więcej niż strzelcy. To zdyscyplinowani, opanowani profesjonaliści, wyszkoleni w strzelaniu do celu, prowadzeniu zwiadu i maskowaniu się. Biografie, napisane przez czołowych historyków wojskowości, przedstawiają kariery najważniejszych snajperów wojennych. Każda z historii została szczegółowo opisana i zilustrowana bogatym materiałem fotograficznym. Wiele relacji, zapisków oraz zdjęć publikowanych jest po raz pierwszy.

Podczas lektury czytelnik niemal odczuje przenikliwy ziąb, w jakim często walczyli snajperzy frontu wschodniego, Zajcew i Allerberger, a także cuchnącą, parną dżunglę, w której japońscy snajperzy ginęli w koronach drzew. Lepiej zrozumie osobistą zemstę, którą kierowała się Ludmiła Pawliczenko, i sposób, w jaki Simo Häyhä wykorzystał swoje umiejętności myśliwego i narciarza, aby stać snajperem o największej liczbie trafień we wszystkich wojnach w historii. Książka to nie tylko doskonałe źródło wiedzy na temat snajperów i technik snajperskich stosowanych podczas drugiej wojny światowej - każdą z historii czyta się jak znakomitą powieść.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/

Agro | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Krótka i treściwa książka gdzie nakreślone są sylwetki osób powszechnie uważanych za najlepszych snajperów drugiej wojny.Każdy rozdział to osobna historia i kolejna porcja informacji których raczej nie uświadczymy siedząc w szkolnej ławce.Autorzy przytoczyli sporo ciekawych i treściwych faktów odnosząc się bezpośrednio do źródeł z których również można skorzystać w celu poszerzenia wiedzy.Szczególnie polecam miłośnikom broni,militariów i niedzielnym historyką takim jak ja :) .

Alcatraz | 2014-05-18
Na półkach: Przeczytane, Wojenne

Książka napisana słabo i bez polotu, a szkoda bo temat bardzo ciekawy. Jedyną wartością publikacji jest to, że przedstawia kilku snajperów nieco mniej znanych z ogólnej wiedzy historycznej (na przykład snajperów amerykańskich). O Finach, Rosjanach i Niemcach zabójczo skutecznych z karabinem wyborowym mówi się częściej niż o Brytyjczykach czy Japończykach. Książkę można zatem traktować jako drogowskaz i poszukać lepszych opracowań o poszczególnych strzelcach.

jarr74 | 2017-06-26
Przeczytana: 2017 rok

”Czczeni przez niektórych jako doskonali wojownicy, potępiani przez innych jako bezwzględni zabójcy – snajperzy bojowi to więcej niż strzelcy. To zdyscyplinowani, opanowani profesjonaliści, wyszkoleni w strzelaniu do celu, prowadzeniu zwiadu i maskowaniu się. W czasie drugiej wojny światowej zaangażowani byli przez obie strony do zadawania śmiertelnych ciosów”.

Po raz kolejny wydawnictwo RM oddaje w nasze ręce publikację (ukazuje się ona w ramach znakomitego cyklu „Sekrety historii”) traktującą o mało znanych aspektach II wojny światowej. Tym razem pochylimy się nad tematyką dotyczącą strzelców wyborowych, funkcjonujących na wszystkich, niemal, frontach tego straszliwego konfliktu. Literatura przedmiotu dotykająca tej tematyki nie jest zbyt bogata (przynajmniej na naszym, księgarskim, rynku) i jeśli już się pojawia to ma najczęściej charakter wspomnieniowy – ostatnio ukazały się dwie takie, bardzo ciekawe, zresztą, pozycje: Albrechta Wackera „Snajper na froncie...

Czytnik | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

Stylistyczny i edytorski potworek z jakimiś infantylnie fabularyzowanymi biografiami, które są straszliwie faktograficznie ubogie. Nie da się tego czytać

Dominik Socha | 2014-10-16
Przeczytana: 16 października 2014

Ciekawa pozycja, która poza przedstawieniem poszczególnych przedstawicieli snajperskiej profesji, daje także obraz jak do tego tematu podchodziły poszczególne armie biorące udział w wielkich wojennych zmaganiach...

Eva | 2013-08-23

Czytając tak dobre książki ma się czasami wrażenie, że odczuwa się przenikliwy ziąb, w jakim często walczyli snajperzy Zajcew i Allerberger, a także cuchnącą, parną dżunglę, w której ginęli japońscy snajperzy.

Ta książka to zbiór historii każdego z poszczególnych snajperów. Książkę czyta się znakomicie.

magneto2000 | 2016-07-30
Przeczytana: 12 maja 2016

Pozycja na pewno ciekawa i z przyjemnością połykałoby się kolejne rozdziały... no właśnie, gdyby nie masakryczna ilość błędów w ebook-u głównie polegających na pomijaniu spacji.
Polecam jako wstęp do tematu związanego z tym typem jednostek wojskowych.

Rydzek | 2013-08-03
Przeczytana: sierpień 2013

Takie tam losy snajperów. Ciekawe, lecz czasem zbyt oględne.

Szymon_Gwiazda | 2017-12-28
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Pozycja zbiorowa i dość krótka. W zasadzie to takie wprowadzenie do tematu. Kilka notek biograficznych o różnych snajperach: od Zajcewa i Häyhy po Kempa i Allerbergera. Przydatne raczej jako źródło bibliografii do dalszego eksplorowania tematu, albo dla zupełnego laika.

| 2013-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2013