Udane wesele - e-book

Okładka książki Udane wesele - e-book
Jolanta Valentin Wydawnictwo: Złote Myśli poradniki
poradniki
Złote Myśli

Podobno wydana w 2008 r., a porady rodem z lat 90. , początków komputera i internetu i rękodzieła na poziomie pierwszych klas podstawówki. Ilustracje (w tym te do wydruku - sic!) rysowane na kolanie. Większość podanych linków nie działa. Miałam ciary żenady prawie na każdej stronie (zwłaszcza przy tych "śmiesznych" tekstach w stylu "Chwili dla ciebie").
Na plus dział o zagranicznych zwyczajach ślubnych - może niezbyt przydatne, ale za to choć trochę ciekawe.
Kosztuje ok. 20 zł - lepiej poszukać darmowych porad w internecie.

Na plus dział o...

1974

Przygotowania do ślubu i wesela często spędzają sen z powiek nie tylko przyszłemu małżeństwu, ale również ich rodzicom, rodzeństwu, starszym. Każdy pragnie, aby ten dzień był piękny i jedyny w swoim rodzaju. Najważniejszym zadaniem jest zapięcie wszystkiego na ostatni guzik.
Im bliżej do uroczystości, tym zaczyna pojawiać się więcej wątpliwości, problemów i niedociągnięć. Przyszli Młodzi denerwują się i boją, że coś wyjdzie nie tak. Stres związany z przygotowaniami może doprowadzić do wielu konfliktów, nieporozumień i nieprzyjemnych sytuacji. Jak temu zapobiec i w przedślubnym rozgardiaszu nie zatracić siebie oraz nie zapomnieć o tym, co jest głównym celem zaślubin? Warto zapoznać się z e-bookiem „Udane wesele” Jolanty Valentin.

„Udane wesele” to świetny poradnik, który pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości związane z organizacją weselnej imprezy. Zainteresowani znajdą tu dosłownie wszystko – zaczynając od wyboru lokalu, zespołu, fotografa, kamerzysty i świadków, a kończąc na dokumentach potrzebnych do zawarcia związku małżeńskiego nie tylko w kościele, ale i w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Przyszła Panna Młoda może dowiedzieć się gdzie najlepiej kupić suknię ślubną oraz jaki powinna mieć kolor i kształt. Poradnik udostępnia również propozycje fryzur dla włosów różnej długości. Oczywiście, autorka nie zapomniała o mężczyznach, którzy znajdą przydatne informacje dotyczące butów oraz swojego stroju, a mogą wybierać pomiędzy garniturem, smokingiem i surdutem.
Panowie dowiedzą się również jak wiązać krawat, co jest bardzo pożyteczne, gdyż niektórzy nie mają opanowanej tej umiejętności. Ponadto, poradnik Jolanty Valentin pomoże w ustaleniu szczegółów dotyczących menu czy sesji zdjęciowej. Oczywiście ważnym elementem jest dekoracja, której poszczególne elementy powinny dobrze ze sobą współgrać. Autorka nie zawiodła i w tej kwestii.
W e-booku „Udane wesele” znajdziemy również przykłady zabaw i harmonogram przyjęcia weselnego, co może okazać się bardzo pomocne w całym weselnym rozgardiaszu. Fantastycznym dodatkiem jest „weselny kalkulator”, dzięki któremu można stworzyć listę gości oraz przewidywanych wydatków.
Do tego, mamy okazję do zapoznania się z gafami weselnymi, na które warto zwrócić uwagę i przygotować się tak, aby zapobiec pewnym nieprzyjemnościom, które mogą nas napotkać.

Panną Młodą jeszcze nie byłam i przypuszczam, że nie będę w najbliższym czasie, jednak podczas drugiego weekendu czerwca pełniłam funkcję Starszej na weselu swojej siostry. Przyznam, że jestem osobą, która zawsze wszystko mocno przeżywa i przejmuje się na zapas. Oczywiście, w tym przypadku również tak było. Mnóstwo przygotowań, coraz mniej czasu, a tu jeszcze jak na złość – pełno zaliczeń i egzaminów, gdyż sesja zbliża się wielkimi krokami. Stresowałam się i jak na razie ciężko jest mi wyobrazić sobie, jak ja jako Panna Młoda miałabym sobie poradzić z załatwianiem wszystkich formalności, ciągłym dzwonieniem i zamawianiem czegoś, denerwowaniem się czy wszystko wyjdzie po mojej myśli. Teraz jestem już po tej uroczystości i wiem, że tak naprawdę zawsze coś wyjdzie inaczej, ale nie jest to powód do jakiegokolwiek smutku czy żalu. Z pewnością zachowam sobie tego e-booka, gdyż możliwe, iż pomoże mi za kilka lat w przygotowaniach do mojego wesela.
Polecam go wszystkim osobom, które czeka ta piękna i ważna chwila oraz tym, którzy stanowią podporę i służą pomocą przyszłej Parze Młodej. Na pewno nie zawiedziecie się!

--------------------------------------------------------------------------------------
opinia pochodzi z mojego bloga: http://sylwuch.blogspot.com

Im bliżej do uroczystości, tym...

• Poradniki
  • Ebooki