Miłość w czasach kolki

Tłumaczenie: Radosław Madejski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tania książka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Love in the Time of Colic
miłość, seks, dziecko
popularnonaukowa

Seks po narodzeniu dziecka. Słowa te wypowiadane są ściszonym głosem na placach zabaw i przyjęciach dla dzieci przez towarzyszących swoim pociechom ojców i matki. Owszem, możemy o tym plotkować z naszymi najbliższymi przyjaciółkami, albo żartować z tego pijąc piwo z kumplami. Kiedy jednak przychodzi co do czego i trzeba porozmawiać z partnerem lub partnerką o tym, co się tak naprawdę dzieje (a...

Seks po narodzeniu dziecka.
Słowa te wypowiadane są ściszonym głosem na placach zabaw i przyjęciach dla dzieci przez towarzyszących swoim pociechom ojców i matki. Owszem, możemy o tym plotkować z naszymi najbliższymi przyjaciółkami, albo żartować z tego pijąc piwo z kumplami. Kiedy jednak przychodzi co do czego i trzeba porozmawiać z partnerem lub partnerką o tym, co się tak naprawdę dzieje (a właściwie się nie dzieje, bo w tym właśnie szkopuł) w sypialni, coraz więcej świeżo upieczonych rodziców nabiera wody w usta. Czy ty też należysz do klubu pozbawionych snu i seksu?
Ian Kerner i Heidi Raykeil, choć różni ich prawie wszystko zgadzają się co do jednego ? seks ma wielkie znaczenie. To spoiwo, które łączy partnerów i sprawia, że dwoje ludzi łączy coś więcej niż mieszkanie i dziecko. Miłość w czasach kolki to zabawna książka, która pomoże rodzicom uwolnić się od dotychczasowych tabu i zakochać się w sobie na nowo.

Dr Ian Kerner jest autorem takich bestsellerów, jak Jej orgazm najpierw, czy Jego orgazm później. Współpracuje z "Today" i "Cosmopolitan". Mieszka w Nowym Jorku z żoną i dwoma synami.
Heidi Raykeil jest autorką książki Confessions of a Naughty Mommy (Zwierzenia niegrzecznej mamusi) i prowadzi rubrykę poświęconą tematyce seksualnej na portalu LiteraryMama.com. Mieszka w Seattle z mężem i dwiema córkami.

źródło opisu: Czarna Owca, 2010

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/erotyka/milosc_w_czasach_kolki,p1841469900

Edyta Zając | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Dobra i pouczająca książka! Temat seksualności po porodzie jest często spychany na to nieszczęsne "później". Czy życie seksualne po porodzie zanika na długie tygodnie lub miesiące? Czy posiadanie dzieci jest równoznaczne z ograniczeniem w relacji między mamusią a tatusiem? Czy randki to temat zakazany? Książka doskonale pokazuje, jak duże znaczenie dla bycia rodzicem mają różne odcienie seksualności i jak pielęgnować ją od pierwszych dni po porodzie. Świetnie się ją czyta!

książek: 1955
Ula | 2014-03-03
Przeczytana: 28 lutego 2014

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej pozycji. Owszem narodziny dziecka wywracają życie, i to nie tylko seksualne, małżonków do góry nogami i ciężko jest się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości, ale mam wrażenie, że autorzy podeszli do tematu zbyt stereotypowo. Wychodzi na to, że matki myślą wyłącznie o dziecku, a ojcowie non stop o seksie. Co nie zawsze odzwierciedla prawdziwe stosunki między partnerami.
Książka w sumie warta przeczytania, bo można zobaczyć, że nie tyko nas nękają pewne myśli i sytuacje po pojawieniu się w domu niemowlęcia. Jednak na niektóre sprawy należy spojrzeć z dystansem, bo nie zawsze jest tak, jak to opisują.

korektorka | 2013-07-18
Przeczytana: 13 lipca 2013

Lekko i z humorem o trudnych sprawach relacji przemęczonych rodziców. Problemy wałkowane z dwóch stron - damskiej i męskiej, dzięki czemu można partnerce/partnerowi podsunąć odpowiednie fragmenty, które może po części odsłonią to, co dzieje się w umysłach i ciałach młodych rodziców.