Miłość w czasach kolki

Okładka książki Miłość w czasach kolki
Ian KernerHeidi Raykeil Wydawnictwo: Czarna Owca popularnonaukowa
Radosław Madejski
miłość seks dziecko

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Dobra i pouczająca książka! Temat seksualności po porodzie jest często spychany na to nieszczęsne "później". Czy życie seksualne po porodzie zanika na długie tygodnie lub miesiące? Czy posiadanie dzieci jest równoznaczne z ograniczeniem w relacji między mamusią a tatusiem? Czy randki to temat zakazany? Książka doskonale pokazuje, jak duże znaczenie dla bycia rodzicem mają różne odcienie seksualności i jak pielęgnować ją od pierwszych dni po porodzie. Świetnie się ją czyta!

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej pozycji. Owszem narodziny dziecka wywracają życie, i to nie tylko seksualne, małżonków do góry nogami i ciężko jest się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości, ale mam wrażenie, że autorzy podeszli do tematu zbyt stereotypowo. Wychodzi na to, że matki myślą wyłącznie o dziecku, a ojcowie non stop o seksie. Co nie zawsze odzwierciedla prawdziwe stosunki między partnerami.
Książka w sumie warta przeczytania, bo można zobaczyć, że nie tyko nas nękają pewne myśli i sytuacje po pojawieniu się w domu niemowlęcia. Jednak na niektóre sprawy należy spojrzeć z dystansem, bo nie zawsze jest tak, jak to opisują.

Lekko i z humorem o trudnych sprawach relacji przemęczonych rodziców. Problemy wałkowane z dwóch stron - damskiej i męskiej, dzięki czemu można partnerce/partnerowi podsunąć odpowiednie fragmenty, które może po części odsłonią to, co dzieje się w umysłach i ciałach młodych rodziców.

Dodaj cytat z książki Miłość w czasach kolki

Ciekawostki historyczne