Zgłosuj na książki roku 2017

The Immortal Rules

Wydawnictwo: Harlequin
angielski
Ola

To survive in a ruined world, she must embrace the darkness… Allison Sekemoto survives in the Fringe, the outermost circle of a walled-in city. By day, she and her crew scavenge for food. By night, any one of them could be eaten. Some days, all that drives Allie is her hatred of them—the vampires who keep humans as blood cattle. Until the night Allie herself dies and becomes one of the...

To survive in a ruined world, she must embrace the darkness…

Allison Sekemoto survives in the Fringe, the outermost circle of a walled-in city. By day, she and her crew scavenge for food. By night, any one of them could be eaten. Some days, all that drives Allie is her hatred of them—the vampires who keep humans as blood cattle. Until the night Allie herself dies and becomes one of the monsters.

Forced to flee her city, Allie must pass for human as she joins a ragged group of pilgrims seeking a legend—a place that might have a cure for the disease that killed off most of civilization and created the rabids, the bloodthirsty creatures who threaten human and vampire alike. And soon Allie will have to decide what�andwho�is worth dying for…again.

Enter Julie Kagawa's dark and twisted world as an unforgettable journey begins.(less)

źródło okładki: http://www.bloodofeden.com/

Dzika_Róża | 2015-01-24
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Aby przetrwać w zrujnowanym świecie, musi wstąpić w objęcia ciemności.
Allison Sekemoto próbuje przetrwać w Fringe, w ostatnim, otoczonym murem zewnętrznym kręgu. W ciągu dnia, ona i jej grupa starają się odnaleźć jakieś pożywienie. W nocy, to któreś z nich może zostać pożarte. Czasami, jedynym co trzyma Allie przy życiu jest jej nienawiść do nich – wampirów, którzy traktują ludzi, jak bydło przeznaczone na rzeź. Aż do pewnej nocy, gdy Allie umiera i staje się jedną z nich, potworem.
Zmuszona do opuszczenia miasta, dziewczyna musi uciec od ludzi i dołączyć do grupy obszarpanych pielgrzymów poszukujących mitycznego miejsca, gdzie może znajdować się lekarstwo na chorobę, która zdziesiątkowała większość ludzkiej populacji i stworzyła zarażonych, żądne krwi istoty, które zagrażają zarówno ludziom, jak i wampirom. Wkrótce Allie będzie musiała zdecydować za co i za kogo warto umrzeć ponownie.
Wkrocz do wykreowanego przez Julię Kagawę mrocznego i pokręconego świata i rozpocznij...

Clarissa21 | 2015-01-26
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Mam mieszana uczucia! Początkowo była tak zafascynowana że nie mogla się oderwać od kolejnych rozdziałów, lecz w pewnym momencie po tym jak uciął się wątek pewnego bohatera - wampira (nie będę tu zdradzać akcji przyszłym czytelnikom) straciła zapał do tej książki. W zamian za to pojawił się człowiek słodki, dobry i przystojny ble... flaki z olejem co z tego, że silny i odważny ale taki przewidywalny i zawsze postępujący dobrze aż rzyg... wymiotować się chce!
Mimo to na zakończenie pojawił się promyk nadziei na wielki ,,come back", poczytamy zobaczymy! Ostrzegam dla niektórych może się to okazać klejonym niewypałem o wampirach bo ociera się o kicz... Ale to do was należy ocena jak dla mnie warto przeczytać choćby ze względy na stare dobre czasy gdy wampiry były na topie!!!

książek: 2021
Sybi | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016

Troszkę się zawiodłam.

Postać Kanina - świetna, Allie - niezła. Gdyby to była powieść o tej dwójce pewnie podobałoby mi się znacznie bardziej.

Niestety, od 2/3 książki musiałam się męczyć z irytującym, nieskazitelnie dobrym, idealnym ludzkim bohaterem, który jest taki fantastyczny, że aż mnie mdliło.

Cała powieść byłaby znacznie, znacznie lepsza, gdyby nie on.

Secret_Violence | 2015-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Nareszcie dobrnęłam do końca. The Immortal Rules to interesująca ksiażka. Główna bohaterka pomimo swojego wyboru przeżycia, lecz zostania człowiekiem nadal posiada w sobie cząstkę człowieczeństwa. Allison zmienia się na kartach powieści, z przestraszonego, zagłodzonego człowieka w pewną siebie, niezależną wampirzycę (jednak nie mniej głodną). Pierwsze rozdziały ukazują jej relację z Kaninem, jej Stwórcą. Mistrz uczy młodą wampirzycę wszystkiego, co może się przydać w jej nowym życiu, egzystencji. Jest to jednak przyspieszony kurs. Niefortunne wydarzenia sprawiają, że Kanin i Allison muszą się rozdzielić. Wampirzyca trafia poza mury Fringe i zmuszona jest sama radzić sobie w nowym otoczeniu.

killijoy | 2015-08-07
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Z sympatii do ,,Żelaznego księcia'' Julie Kagawy sięgnęłam po kolejną książkę tej autorki. ,,The Immortal Rules'' jest jednak tak słabe, że nawet nie chciało mi się tego czytać. Miałam wysokie oczekiwania wobec tej książki, ale niestety nie mogę jej polecić.

malwersacje20 | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Fajna książka, ale jednak coś mi w niej nie pasowało.Myślę, że po części tempo akcji w niektórych momentach, a czasem główna bohaterka robiła coś głupiego. Nie wiem czemu, ale po opisie spodziewałam się czegoś lepszego. Może kiedyś przeczytam kontynuację.

Ola | 2013-03-07

Fajnie, mrocznie i z przesłaniem. Postać Kanina - super.

aNNA99 | 2015-08-15
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Allison jest tak zwaną niezaregistrowaną, to znaczy, że jest wyjęta z pod prawa. Nie oddaje co miesiąc swoją krew wampirom, i dlatego nie dostaje kuponów na jedzenie. Mając siedemnaście lat głód i samotność to jedyne co zna. Pewnego dnia Allison i jej paczka zapędza się za mur, który chroni ludzi przed potworami. Jej przyjaciele giną, a Allison zostaje ciężko ranna… Na pomoc przychodzi jej wampir, który stawia przed nią wybór. Albo Allison umrze od wielu ran, które zadały jej potwory, albo stanie się jedną z nich.

Książka składa się z czterech części i zawsze zaskakuje. Bardzo też polubiłam Allison, główną bohaterkę. Niestety ten przyszłościowy świat nie zawsze trzyma się kupy, ale to tylko taka drobnostka. Polecam fanom dystopii!

Raven | 2015-02-20

Polecam książki tej autorki. Dobra książka na pewno przeczytam resztę serii.

Feyra | 2017-12-01