Sztuka świata. Tom 6

Cykl: Sztuka świata (tom 6)
Wydawnictwo: Arkady
sztuka

Najobszerniejsza historia sztuki powszechnej wydana w języku polskim. Prezentuje nie tylko dzieła sztuki światowej, ale również polską kulturę i polską myśl naukową. Zawiera mapy, plany, szczegółowe tablice chronologiczne łączące fakty artystyczne z wydarzeniami historycznymi i kulturowymi oraz bibliografię Spis treści tomu 6: - Sztuka Europy XVI wieku - Michał Anioł Buonarroti. Rzeźba i...

Spis treści tomu 6:
- Sztuka Europy XVI wieku
- Michał Anioł Buonarroti. Rzeźba i malarstwo.
- Architektura włoska
- Renesans i manieryzm w Polsce

źródło opisu: http://www.arkady.com.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ania | 2018-04-19

Podobnie jak poprzednie tomy dostałam tę książkę od babci i już nie raz pomogła mi ona w przygotowaniu się i zdobyciu wiedzy niezbędne na zajęciach i nie tylko.