Być lekarzem, być pacjentem

Wydawnictwo: Czarna Owca
lekarz, pacjent
zdrowie, medycyna

Dzięki tej książce porozumienie między lekarzem a pacjentem stanie się łatwiejsze. Książka dotyczy relacji lekarz – pacjent i pacjent – lekarz. Relacja ta jest szczególna, ponieważ uruchamia mnóstwo projekcji, przeniesień, uczuć. Warto o nich wiedzieć, gdyż wtedy łatwiej sobie z nimi radzić. Obie strony mogą z książki dowiedzieć się, na co w tym trudnym kontakcie zwracać uwagę, by przebiegał...

Książka dotyczy relacji lekarz – pacjent i pacjent – lekarz. Relacja ta jest szczególna, ponieważ uruchamia mnóstwo projekcji, przeniesień, uczuć. Warto o nich wiedzieć, gdyż wtedy łatwiej sobie z nimi radzić. Obie strony mogą z książki dowiedzieć się, na co w tym trudnym kontakcie zwracać uwagę, by przebiegał w miarę bez zakłóceń i służył leczeniu. Bo na wynik leczenia ma wpływ zarówno lekarz, jak i pacjent – to wspólna odpowiedzialność. Dlatego relacja między nimi musi być uświadamiana i w sposób mądry, celowy podporządkowana leczeniu.

Z książki skorzystają zarówno lekarze, personel medyczny, studenci medycyny i nauk pokrewnych, jak i pacjenci.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/psychologia/byc_lekarzem_...»

sekretna | 2019-06-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Studia

Wspaniała! Niezwykle wartościowa lektura zarówna z punktu widzenia pacjenta jak i praktyka w zawodzie medycznym. Oczywiście, wątki mogłyby być rozwinięte bardziej, ale rozumiem zamysł tej książki i jej objętości. Inspiruje do dalszych poszukiwań i pogłębiania wiedzy psychologicznej w celu lepszej pracy z pacjentem. Studenci kierunków medycznych, pracownicy służby zdrowia i pacjenci, którzy nie odnajdują się w relacji z lekarzem - POLECAM!!!

keytea | 2017-08-28

Bardzo dobra pozycja dla praktykantow w sluzbie zdrowia. Goraco polecam.

lis | 2015-09-29

Lektura zdecydowanie obowiązkowa jako wstęp do dobrej komunikacji i przypomnienia sobie o współodczuwaniu.

Aldona Lip | 2015-08-14

Dobra książka ale raczej dla lekarza nie dla pacjenta. Dużo mówi o odpowiedzialności i rozterkach lekarza oraz o pobudkach jakimi kierują się przyszli medycy. Ważne zdania o błędach w traktowaniu pacjenta.