10 rzeczy, o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem

Tłumaczenie: Paweł Karpowicz
Wydawnictwo: Świat Książki
autyzm
zdrowie, medycyna

Autyzm to wyzwanie. Warto je podjąć Przede wszystkim jestem dzieckiem. Mam autyzm. To od Ciebie zależy, co i w jaki sposób zrobisz, słysząc takie wyznanie. Autorka – matka chłopca z autyzmem – z niezwykłą wnikliwością opisuje sukcesy syna, wskazując sposoby ich osiągania. Bezwarunkowa miłość do dziecka, docenianie jego indywidualnych cech, akceptacja jego zdolności i możliwości pomagają mu...

Autyzm to wyzwanie. Warto je podjąć
Bezwarunkowa miłość do dziecka, docenianie jego indywidualnych cech, akceptacja jego zdolności i możliwości pomagają mu rozwijać się i stopniowo stawać się niezależnym. Zamieszczone opisy wrażeń zmysłowych dziecka z autyzmem, problemy w kontaktach społecznych, komunikacji pozwalają dorosłym odnaleźć się w niełatwej sytuacji.
Świat Książki przeznacza 1 zł ze sprzedaży każdego egzemplarza na Fundację SYNAPSIS pomagającą dzieciom z autyzmem.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2009

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

Ksiula | 2015-05-12
Przeczytana: maj 2015

Książka napisana w prosty sposób, trafiająca do każdego czytelnika. Nie zawiera w sobie szczegółowych opisów i naukowych definicji. Opisuje w jaki sposób odbiera świat dziecko z autyzmem. Myślę, że wiele poruszonych kwestii dotyczy nie tylko dzieci z autyzmem, ale też dzieci zupełnie zdrowych. Warto przeczytać i zastanowić się w jaki sposób wychowujemy dzieci. Książka pełna ciepła i wartościowych wskazówek. Dla osób które rozpoczynają swoją ciężką drogę z dziećmi z autyzmem szczerze polecam.

Hagenti | 2012-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 20 marca 2012

"Mam autyzm, nie jestem autytyczny"...<br />
Trochę rozczarowała mnie ta książka. Spodziewałam się więcej porad życiowych, jak to po poradniku, bo za taką książkę można uznać "10 rzeczy o których chciałoby Ci powiedzieć dziecko z autyzmem". Z racji że mam syna u którego stwierdzili zespół Aspergera czyli spektrum autyzmu sięgnęłam po tą książkę, by się dowiedzieć czegoś więcej. Ale niestety - większość rzeczy już wiedziałam, więc uważam ze to książka bardziej dla rodziców dzieci u których dopiero zdiagnozowali autyzm. Można ją uznać jako takie bardziej wprowadzenie w temat autyzmu. <br />
Książka ta nie jest gruba bo ma zaledwie ponad 150 stron. Ktoś by powiedział - no tak ile może zająć opisanie "10 rzeczy..." otóż fakt - pani Ellen się trochę rozpisała zbytnio jak na taki poradniczek ale w zupełności to co chciała nam przekazać przez tą książkę można by było zmieścić w 30 stronach... Ktoś inny powie, że troche mało informacji jest w niej i można było napisać 2 razy tyle. Ja...

kaja09 | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Książka warta polecenia. Porusza ważne kwestie. Mówi między innymi o tym, aby zauważać indywidualność dziecka dotkniętego autyzmem a nie szufladkować go i patrzeć na dziecko jak na chorą osobę. Pokazuję również jak komunikować się się z dzieckiem, które ma problemy z mową oraz jak stworzyć warunki, które będą najlepsze dla jego rozwoju. Autorka książki przypomina nam także o tym, aby przede wszystkim akceptować i kochać dzieci miłością bezwarunkową.

Bernadeta Idczak | 2012-12-29

Przepiękna książka. Zawiera w sobie wiele bardzo cennych rad, mądrych przemyśleń wskazówek do pracy. Polecam każdemu, kto ma kontakt z dzieckiem z autyzmem

Alexandra | 2015-12-28
iwona | 2015-09-14