Depresja i próby samobójcze młodzieży. Sposoby przeciwdziałania i reagowania

Tłumaczenie: Jarosław Rybski
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Depression and attempted suicide in adolescence
83-89574-10-1
zdrowie, medycyna
Kamulka84

Inne wydania

Depresja i próby samobójcze młodzieży to poważny i powszechny problem. Prezentowana pozycja ma za zadanie pomóc nauczycielom, psychologom szkolnym, pedagogom i rodzicom rozpoznać symptomy obniżonego nastroju u młodego człowieka i podpowiedzieć, jak zareagować w sytuacji zagrożenia samobójstwem.

| 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, Naukowe
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Książka nastawiona na praktyczne rozwiązania. Należy podchodzić do niej ze świadomością, że każda osoba to inna osobowość i w związku z tym, trzeba zaprezentowane w tej publikacji propozycje - przełożyć na nowe metody pracy z daną osobą. Osoby nie zapoznane z naukami humanistycznymi typu psychologia czy pedagogika mogą mieć trudności ze zrozumieniem niektórych słów,ale w ogóle użyty język jest przystępny. Na plus i to ogromny zasługują liczne tabelki ułatwiające zapoznanie i zapamiętanie zawartych w publikacji informacji. Temat poruszony bardzo pobieżnie, ale za to praktycznie. Książka obowiązkowa dla każdego nauczyciela, pedagoga, psychologa i nawet rodzica.

Zari | 2015-04-30
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Książka dostarcza wielu informacji na temat depresji i sposobu leczenia, możliwych terapii. Jednak informacje w niej zawarte, jak wynika z mojego doświadczenia, mają niewiele wspólnego z polską rzeczywistością i traktowane są przeze mnie w kategoriach "ciekawostki" (mam tu na myśli sposoby leczenia młodzieży).

Ellie1993 | 2016-02-03
Na półkach: 2016, Przeczytane