Znachorka

Okładka książki Znachorka May Grethe Lerum
Okładka książki Znachorka
May Grethe Lerum Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Córy życia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Córy życia (tom 1)
Iwona Zimnicka
saga

Przyjemnie się czyta :)

Przyjemnie się czyta :)

„Znachorka” jest dojść przeciętnym początkiem sagi, a to ze względu na dwie duże wady. Pierwszą jest styl pisania autorki. Szybki, oszczędny w dialogi. Większość stron do ścianki tekstu na zasadzie bajania. Dni, tygodnie miesiące po prostu mijają na jednej kartce.
Drugą wadą jest zakończenie. Otwarte na oścież, jak okno w upalny dzień. Bez puenty, zakończenia historii, tego, czegoś ".
Jednak książka ma też plusy. Pierwszym jest sama Norwegia z jej zimnymi i pięknymi fiordami. Drugim trochę teatralno-baśniowy styl opowieści, który mi się nawet spodobał.
Polecam

Nie skończyłam serii,ale te co przeczytałam były tylko dobre.Daleko tej serii do Sagi o Ludziach Lodu, czy Sagi o Królestwie Światła.

szalone przygody

szalone przygody

Zabrałam ze sobą na wakacje.
Wciągnęłam się. Spokojna, klimatyczna opowieść.
Można przywiązać się do bohaterów i odczuwać wraz z nimi
wszystkie wydarzenia. Jednak to nie książka dla
każdego... Niektórych zanudzi!

Zabrałam ze sobą na wakacje.
Wciągnęłam się. Spokojna, klimatyczna opowieść.
Można przywiązać się do bohaterów i odczuwać wraz z nimi
wszystkie wydarzenia. Jednak to nie książka dla
każdego... Niektórych zanudzi!

Już nie wiem, który raz czytam te serię. Jestem zachwycona! Spuścizna po babci stoi na honorowym miejscu w domu. Rewelacyjna saga. którą pokochałam całym sercem!!

Moje drugie podejście do sagi skandynawskiej. Czyta się lekko choć brakuje mi tego zainteresowania co będzie dalej. Książka zawsze się mieści w torebke i jest w sam raz na czytanie podczas przerwy w pracy. Fabuła nie jest skomplikowana więc czytam dwie książki na raz.

Jest to mój powrót do lektury "Cór.." po wielu, wielu latach.I o dziwo, nic nie straciły na świeżości. Tom pierwszy wciąga tak samo. Kolejne również. Akcja umiejscowiona w Skandynawii, mamy więc zatem barwne opisy tamtejszej społeczności, życia, obrzędów, świąt, tych chrześcijańskich i tych staroskandynawskich. Sama treść, choć nie jest to lektura zbyt wysokich lotów, niezła i przypominająca trochę Sagę o Ludziach Lodu. Jest XVII wiek, czas zabobonów, polowań na czarownice, mroku i nienawiści do tego, co nieznane.W takich czasach żyją bohaterki tej sagi, począwszy od Liv, biednej poranionej na duszy i ciele dziewczyny, która zostawszy nałożnicą kata, ściąga na siebie ludzką nienawiść i pogardę. Jednak Liv umiejąca niejedno w sztuce leczenia ziołami zostaje znachorką, a jej sława wkrótce zaczyna rosnąć. To oznacza jedynie kłopoty, które niebawem nadciągają... Książka bardzo dobra, lekko się czyta, polecam szczególnie na lato jako lekturę odprężającą! :)

Wciągająca saga (przynajmniej od 1 do 27 części, niestety nie miałam okazji przeczytać dalszych części).

Bardzo wciągająca, polecam.

Bardzo wciągająca, polecam.