Po ciemku

źródło opisu: o

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/media/book/pdf/po-ciemku_2.pdf

beata | 2016-09-09
Przeczytana: 09 września 2016

Letnia noc. Mucha. Kichnięcie. Kobieca wyobraźnia. Racjonalizm mężczyzny. Kobieca wyobraźnia. Łatwowierność mężczyzny.

Jak często u Czechowa: króciutko. Jak zwykle u Czechowa: esencjonalnie. Działanie kobiecych słów na mężczyznę w zależności od stopnia znajomości z daną kobietą. Przyszła mi na myśl analogia z wirusami. Słowa żony są jak wirus rozpoznany, po zaszczepieniu - pozostawiają mężczyznę odpornego: odbijają się, uruchamiają myślenie, racjonalizm. Słowa innej kobiety działają jak nieznany wirus – obezwładniają: atakują myślenie, usypiają racjonalizm, skrywają wątpliwości...:).

Medellin | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Świetne opowiadanie! Czechowowi udało się w króciutkiej scence zawrzeć tyle treści i humoru. A do tego trzy główne postacie takie wyraziste i wiarygodne.

olaf2009 | 2014-10-17
Przeczytana: 05 października 2014

nie wierz nigdy kobiecie (nutki)