Katolickie Żeńskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Teresy

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-909802-1-5
szkoła, katolicyzm, wiara, Bóg, kobieta
literatura faktu

Publikacja dotycząca Katolickiego Żeńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Teresy.

źródło opisu: wydawnictwo Polihymnia, 2002

źródło okładki: wydawnictwo Polihymnia

Dnia 10 kwietnia 1992 r. podczas spotkania założycielskiego emerytowanych nauczycieli lubelskich szkół i zaprzyjaźnionych z nimi osób powołano do życia Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. św. Teresy. Nowo wybrany zarząd wraz z całym zgromadzeniem uchwalił statut stowarzyszenia i podjął pierwszą decyzję o założeniu katolickiej szkoły - Liceum, które jako społeczne, miałoby zacząć swoją działalność z dniem 1 września 1992 r. Liceum miało mieć charakter nie tylko szkoły katolickiej, ale również miała to być szkoła żeńska nawiązująca do przedwojennych tradycji szkół żeńskich, uczących i kształtujących wrażliwość młodych dziewcząt i przygotowujących je do odpowiedzialnej roli żony, matki czy osoby zakonnej pielęgnując rodzące się w sercu powołanie. Na stanowisko Dyrektora wybrano jednogłośnie jedną z założycielek stowarzyszenia panią Janinę Ostrowską. W pierwszym roku funkcjonowania Liceum uzyskało uprawnienia szkoły publicznej. 15 października 1994 r. w obecności jego Ekscelencji...

| 2013-07-26