Poradnik małego skauta

978-83-245-7333-2
skauting, harcerstwo, poradnik
poradniki
Aleksandra

Jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak przygotować prosty posiłek w lesie, jak spakować plecak, jak rozpoznać kierunek marszu itd., czyli... jak poradzić sobie na szlaku przygody. Poradnik dla dzieci, który w przystępny i dowcipny sposób przekazuje wiedzę na temat otaczającego świata i zjawisk przyrodniczych oraz uczy, jak...

Poradnik dla dzieci, który w przystępny i dowcipny sposób przekazuje wiedzę na temat otaczającego świata i zjawisk przyrodniczych oraz uczy, jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach. Zabawy, informacje, ciekawostki. Książkę wzbogacają fotografie pomagające np. rozpoznać rodzaje chmur i przewidzieć pogodę, oraz zabawne ilustracje, które ułatwiają zapamiętanie najważniejszych informacji. Niezbędnik dzielnych łowców przygód!

źródło opisu: http://publicat.pl/

źródło okładki: http://publicat.pl/

Luna2401 | 2016-04-21

Świetnie zilustrowany i zawierający ciekawe informacje poradnik. Szczególnie przydatny na wędrówkach po lesie. Można się z niego dowiedzieć dużo rzeczy np. jak ugotować coś na odludziu, jak zbierać grzyby, jak zostawiać zaszyfrowane ślady, ale także można dzięki niemu odnaleźć coś co się zgubiło. Poradnik jest napisany humorystycznie. Polecam!

Na półkach: Przeczytane, Papilon

Ach, gdy tylko zobaczyłam tą książkę buzia uśmiechnęła mi się od ucha do ucha. Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam. Nie tylko samą serię, ale również jej autora. Nie raz miałam okazję czytać książki Marcina Przewoźniaka i jak dotąd się nie zawiodłam :) Co więcej, z serią "Dzielni-samodzielni" również już się kiedyś spotkałam. Na półeczce mojego dziecka stoi sobie "Przewodnik małego turysty", o którym już Wam kiedyś pisałam, i który u nas stale robi furorę. Nie tylko Alicja często do niego wraca, ale my także.

A dziś kolej na Poradnik małego skauta. Tak naprawdę to tytuł ten nie zdradza nam zbyt wiele z tego, co możemy znaleźć wewnątrz. A jak się okazuje jest tu przeogromne źródło wiedzy dla każdego małego człowieczka. W zasadzie na każdy temat! Autor porusza tu bowiem szereg bardzo ciekawych zagadnień. Część pierwsza omawia rożnego rodzaju problemy naszych dzieci. Na przykład to jak posprzątać pokój, jak posługiwać się różnymi narzędziami, by nie ucierpiały na tym...

Kajetanka | 2013-06-09

Książka zawiera wiele porad dla dzieci, między innymi: jak się nie zgubić,co dać komu na prezent,jak przestać się bać ciemności.
Bardzo ciekawa i pomocna. Gorąco polecam.

maływilk | 2015-06-30

Dla harcerza idealna książka

Gorąco polecam!!!!!

natusiagrabska | 2017-03-15

Super ksiazka duzo podszebnych informacji POLECAM!
POLECAM! I JESZCZE RAZ POLECAM!

jagular | 2016-07-18
Przeczytana: 20 kwietnia 2016