Paddington w ogrodzie

Znak emotikon
2022-04-27
2022-04-27
paddington miś ilustrowany paddington

Czy Paddington był już ogrodnikiem? W tej części serii zajmie się swoim kawałkiem ogródka wydzielonym specjalnie dla niego. Jednak jak to z naszym ukochanym Misiem bywa, na pewno ogródek nie będzie zwyczajny i przewidywalny ;)

Życie Misia Paddingtona pełne jest niesamowitych przygód. Tym razem nasz puchaty bohater zajmie się ogrodnictwem. Jest bardzo podekscytowany, ponieważ otrzyma kawałek grządki w ogrodzie, tylko dla siebie. Postanawia dobrze przygotować się do konkursu ogrodniczego, więc kupuje książkę, z której chce dowiedzieć się najważniejszych informacji.

Niestety nasz miłośnik marmolady wpadnie w kolejne tarapaty i narazi się pracownikom okolicznej budowy.
Jednak Miś Paddington zawsze potrafi znaleźć rozwiązanie swoich kłopotów.

Jak tym razem sobie z nimi poradzi?

Przekonajcie się sami!

Niestety nasz miłośnik...

To moje pierwsze spotkanie (wraz z córką) z książkowym misiem Paddingtonem. Po lekturze mam pozytywne odczucia, będziemy dalej poznawać przygody tego misia.

Tym razem wspólnie z Antkiem czytaliśmy “Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru” oraz “Paddington w ogrodzie”.

Ten pierwszy tytuł to skrócona wersja “Miś zwany Paddington”, opowiada o tym jak Paddington znalazł się u państwa Brown. Natomiast ta druga książeczka opowiada jak ten niesforny niedźwiadek dostaje kawałek ogródka wyłącznie dla siebie i może urządzić go jak chce.

Bardzo lubię tę serie o niedźwiadku, ponieważ mogę ją czytać z Antkiem. To krótkie, w dodatku zilustrowane opowiadania o Paddingtonie. Są idealne na raz, mają mało tekstu więc dziecko jest w stanie wysiedzieć i nie zaczyna się nudzić. A jednak trzylatek, przynajmniej mój, musi dość często zmieniać strony, oglądać ilustracje.

Myślę, że ta seria idealnie się sprawdzi w czasie wieczornego czytania. Szczególnie, że Paddington zawsze przeżywa śmieszne przygody, a i nieraz wpada w małe tarapaty.

Ja dodatkowo lubię ten serię za ta w jaki sposób jest wydana. Książka jest w dużym formacie, do tego twarda okładka. To jest to co bardzo lubię w książkach dla dzieci.

My z Antkiem lubimy i polecamy małym i dużym czytelnikom. A i czekamy na kolejne tomy z przygodami Paddingtona.

Ranek w ogrodzie jest idealnym momentem, by spisać listę miłych rzeczy. Bo musicie wiedzieć, że miś Paddington miał wszystko, co tylko niedźwiadek mieszkający u państwa Brownów mógł mieć. Na liście nie było tylko jednej z najmilszych rzeczy, własnego ogródka. Tym zajęła się niezawodna pani Bird. To ona zaproponowała wydzielenie po kawałku ogródka zarówno dla Paddingtona, jak i dla Judyty i Jonatana. Ileż pomysłów i planów przeszło przez głowy małych ogrodników. Tylko niedźwiadek nie miał pomysłu na własną część. Zabrał więc słoik marmolady, pożyczył taczki i ruszył w poszukiwaniu pomysłów.

Jeśli jeszcze nie znacie Misia Paddingtona, sięgnijcie z dziećmi po nowe wydanie, które porwie was w wir niekończących się przygód. Niezwykle uroczy miś, piękne ilustracje i historia pełna humoru.

Paddington jest bardzo grzecznym misiem 🐻, który w uroczy sposób wpada w przeróżne tarapaty 🙂

Żeby miś mógł psocić trochę mniej Pani Bird wpadła na pomysł jak go trochę zająć.

W ogrodzie wydzielono 3 małe ogródki. Po jednym dla dzieci Państwa Brownów: Jonatana i Judyty, oraz ostatni dla Paddingtona.

Nasz kochany miś nie byłby sobą gdyby jego ogródek był całkiem zwyczajny i gdyby po drodze nie spotkały go przygody.

Efektem jego eskapady były marmoladowe kamienie 🍯(tak, dobrze czytacie 😂),z których miś zrobił najpiękniejszy skalniak w całym Londynie 🥰.

Polecam Wam z całego ❤️ właśnie to wydanie na początek przygody z tym futrzanym bohaterem 😍

Nasz kochany miś nie byłby sobą gdyby jego ogródek był całkiem zwyczajny...

,,Paddington w ogrodzie" od @znakemotikon - klasyka! Miś, do którego wracamy najczęściej!

Mieszkanie u Państwa Brownów to dla Paddingtona nieskończenie długa lista najpiękniejszych rzeczy: własny pokój, przytulne łóżko, kanapki z marmoladą każdego dnia oraz.... własny kawałek ogródka! Tylko jak go zagospodarować?
Paddington wraz z taczką i słoikiem marmolady rusza w poszukiwaniu ogródkowych inspiracji. Zaczął od kupna poradnika ogrodniczego i stwierdził, że najlepiej będzie spojrzeć na ogród z wysoka.

Gdy tak rozmyślał, zauważył że robotnicy z pobliskiej budowy prawdopodobnie zalali mu cementem słoik z ukochaną marmoladą.

Od tego incydentu zaczyna się cała prawdziwa zabawa Misia z jego kawałkiem ogródka i konkursem organizowanym z okazji Dnia Ogrodnika. :)

Przyjemna historyjka o bardzo symaptycznym Misiu, która bez wątpienia zauroczy Waszych najmłodszych czytelników. Dodatkowo zawiera wiele ciepłych i barwnych ilustracji. Piękna jest!

Paddington wraz z taczką i słoikiem marmolady rusza w...

Sztywna, kolorowa okładka. A w środku jak zwykle niesforny, ale jakże kochany przez wszystkich Miś Paddington. Tym razem pani Bid zaproponowała, aby zając Paddingtona i dzieci, i wydzielić po kawałku ogródka dla każdego z nich. Każde z tej trójki miał własną wizję na swój rabacik. Oczywiście nasz niedźwiadek postanowił zabrać się od podstaw lub jak kto woli według instrukcji w poradniku. A wiadomo nie od dziś, że ten misio niektóre wskazówki rozumie zupełnie inaczej niż my byśmy zrozumieli. Zatem znów tutaj będzie się trochę działo, musi być jakieś zamieszanie. Ale Paddington jak zwykle wyjdzie z tej kraksy obronną, a nawet bym rzekła zwycięską ręką :)

W tej książeczce jest bardzo dużo kolorowych, przyciągających oko małych i dużych ilustracji. Moja 3 latka sama chętnie ogląda ciągle tę książeczkę i sobie coś tam sama opowiada do tych ilustracji :) Zatem mi nie pozostaje nic innego, jak tylko polecić tę książeczkę :)

Książka idealna dla mojego synka. Cudowne ilustracje. Zachwycamy się :)

Książka idealna dla mojego synka. Cudowne ilustracje. Zachwycamy się :)

Paddington odkąd zamieszkał z rodziną Brawnów nie ma powodów do narzekania. Dach nad głową, ciepłe łóżeczko, a i marmolady w końcu mu nie brakuje. W tej części dostaje do zagospodarowania kawałek ogródka. Bardzo pragnie aby był on wyjątkowy, wyrusza więc na poszukiwanie inspiracji… niestety, jego gapowatość znów bierze górę i wpada w niemałe tarapaty. Ostatecznie jednak jak to mówią "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" i cała przygoda kończy się pozytywnie.

Również i ta część zachwyca opowieścią. Tekst jest napisany bardzo humorystycznie, zrozumiale dla młodszych odbiorców. Urzekające, szczegółowe ilustracje przykuwają uwagę, są barwne i piękne. Rozbudzają wyobraźnię.
Całość sprawiła, że historię czytało nam się bardzo przyjemne i z chęcią sięgamy po nią wieczorami. Znajdziecie tutaj ogromną dawkę życzliwości, ciepła i miłości. ♥️ Książka uczy maluchy aby pamiętać, że jeśli mamy wsparcie przyjaciół, to każde problemy da się wspólnie rozwiązać.

Jeśli lubicie wartościowe pozycje w dziecięcej biblioteczce to serdecznie polecam. Paddington rozkocha w sobie każde małe serduszko, ale i duże też. :)

• Dla maluchów
  • Przeczytane dla dzieci 2023
  • Czytam sobie 2023
  • L-owe
  • Dziecięce
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Paddington w ogrodzie