DEADWOOD. Anarchokapitalizm w działaniu. Krótki przewodnik po serialu

Wydawnictwo: Prohibita
3 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-61344-42-1
mts

"David Milch odrzucił wizję Dzikiego Zachodu, jaka dotychczas była realizowana przez twórców filmu. Zamiast idealizowania epoki skupił się raczej na wiernym odwzorowaniu jej ducha, co było możliwe między innymi dzięki wierności faktom historycznym. (...) Serialowy Deadwood przedstawia zwyczajnych ludzi zmagających się z wrogim światem, który czyha na ich życie". Autor na podstawie...

Autor na podstawie popularnego serialu "Deadwood" stara się przekonać Czytelnika, że ład spontaniczny, brak wszechobecnego czy w ogóle państwa i opieki tej instytucji nad obywatelami, jest nie tylko możliwy, ale wręcz pożądany. Anarchokapitalizm zdaniem autora może się sprawdzić nie tylko w serialowej rzeczywistości, ale także poza nią. Czy tak jest w rzeczywistości. Czy argumenty autora przekonują Cię, drogi czytelniku?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: strona internetowa należącej do wydającego ksi...»

Fatalnie napisane tj. chaotyczne i zawierające mnóstwo powtórzeń. No i średnio ciekawe. Ani to reklama akapu, ani serialu.

wilu9500 | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Próba przekazania założeń systemu anarchokapitalistycznego.

mts | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Czytając książkę cały czas zastanawiałem się, czy autor bardziej chce opisać, jak ma wyglądać społeczeństwo bez państwa w systemie rynkowego anarchizmu, czy też chce opisać serial "Deadwood". Gajewy próbował połączyć jedno i drugie, ale efekt jest dość kiepski. Autor miota się między streszczaniem wydarzeń z serialu (co jest bez sensu, bo kto widział serial, nie potrzebuje streszczania serialu, a kto nie widział, tego te fragmenty nudzą), a opisywaniem anarchokapitalizmu. Ta skrajna utopia jaką jest "akap" wymaga zdecydowanie poważniejszego ujęcia tematu, niektóre wątki opisywane są po macoszemu i zadowolić mogą tylko mało wymagającego czytelnika. Dodatkowo język pozostawia wiele do życzenia, zdarzają się też literówki.