Zgłosuj na książki roku 2017

Ekonomia i etyka

Wydawnictwo: WAM
978-83-7767-043-9
ekonomia, etyka, handel

Czym jest tak zwany handel sprawiedliwy? Czy respektowanie zasad moralności zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się kryzysów gospodarczych? Jak można skutecznie walczyć z ubóstwem? Wzajemny związek ekonomii i moralności zawęża się często do etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności nakładanej na przedsiębiorstwa. Dużo rzadziej podejmuje się temat etycznej oceny działań gospodarczych w...

Czym jest tak zwany handel sprawiedliwy?
Jak można skutecznie walczyć z ubóstwem?
Wzajemny związek ekonomii i moralności zawęża się często do etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności nakładanej na przedsiębiorstwa. Dużo rzadziej podejmuje się temat etycznej oceny działań gospodarczych w innych jej wymiarach, chociaż jest to przydatne do pełnego zrozumienia i oceny zjawisk ekonomicznych. W książce autor komentuje z perspektywy etycznej problemy gospodarcze na ogół wykraczające poza granice pojedynczego przedsiębiorstwa lub organizacji. Koncentruje się na gospodarce i moralności, czyli na tym, co jest "praktyką" a nie "teorią".

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63049

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63049