Nieba i piekła. Okultyzm, mistyka i demonologia

Wydawnictwo: Uraeus
83-85732-95-0
religia

Książka Nieba i Piekła jest wyborem esejów poświęconych w swej pierwszej części, zatytułowanej Drzewo Poznania, gnozie, paradygmatowi wyobraźni w nauce i parapsychologii, w części drugiej zaś, zatytułowanej Drzewo Życia - problemom medytacji i mistyce, w części trzeciej zaś, zatytułowanej Infernalia - problemowi zła i demonologii. Całość tych zagadnień prezentowana jest z punktu widzenia gnozy...

Całość tych zagadnień prezentowana jest z punktu widzenia gnozy jako dążenia do poznania Bóstwa i antropozofii jako jej współczesnej metamorfozy.

Inne, głębsze i oryginalne spojrzenie na wiele zagadnień z pogranicza nauki i religii, parapsychologii. Okultyzm – czyli wiedza tajemna – ma być wiedzą o tym, co ukryte dla naszych zewnętrznych zmysłów i intelektu, a co znajduje się w świecie duchowym dostępnym tylko dla ludzi wybranych. Oto mamy demoniczną tradę: Lucyfera – złudzenie przeciwstawienia się prawdzie, Arymana – odbicie śmierci przeciwstawiające się życiu, Asur - nicość przeciwstawiona Bytowi. Lucyfer atakuje sferę emocjonalno-wolitywną, Aryman – zdrowie, Asur – niszczy ośrodek osobowości – „ja” człowieka. A czym było polowanie na czarownice – to zniszczenie mądrych niewiast, ich zniszczenie to zniszczenie wiedzy, która w sposób naturalny i łagodny hamowała przyrost ludności. A obcy? „Kosmici” pojawiają się na ziemi jako bogowie – stworzyciele człowieka i jednocześnie herosi kultury, którą przynoszą człowiekowi. Teoria ta wychodzi z założenia, że muszą istnieć cywilizacje, które stoją wyżej od naszej a my nie jesteśmy...

Krystian Ozon | 2017-10-24
bies | 2016-10-16