Zgłosuj na książki roku 2017

Zazdrość

Cykl: Pusta trumna (tom 1)
Wydawnictwo: Bukowy Las
Envy
Sherry

Dziwne rzeczy dzieją się w uroczym miasteczku Port Gamble w stanie Washington. Nastoletnia Ketelyn zostaje znaleziona martwa w wannie. Czy to był nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo? A może doszło do morderstwa? Kto jest winny? Mieszkańcy miasteczka są do głębi wstrząśnięci. Niezadowolone z oficjalnych ustaleń, piętnastoletnie bliźniaczki Hayley i Taylor postanawiają na własną rękę odkryć prawdę o śmierci koleżanki z klasy. W trakcie swego samozwańczego śledztwa odkrywają prawdę, która jest znacznie bardziej niepokojąca, niż mogły sobie wyobrażać, i która rzuca światło na inny sekret – tajemnicę z przeszłości, o której nawet one nie mają pojęcia.

źródło opisu: Wydawnictwo Bukowy Las, 2012

źródło okładki: http://www.bukowylas.pl/

Ruthless_Woman | 2017-09-13
Na półkach: Ebook, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 września 2017

Niezbyt wciągająca lektura. Autor przeskakuje z bohatera do bohatera i idzie się pogubić z czasem. Jestem nieco rozczarowana tym co autor nam zaserwował. Od początku domyśliłam się kto za tym wszystkim stoi.
Nie zachwyca, nie dostarcza dreszczyku emocji; ot, taka średniej klasy młodzieżówka.

Gabrysia | 2014-02-12

Samobójstwo ? Wypadek ? Morderstwo ?

Nawet w tak małym miasteczku jak Port Gamble mogą się stać tak straszne rzeczy.

Ketelyn nie żyje. Umarła własnej wannie. Zabił ją ekspres do kawy.

Policja próbuje ustalić kto i czy w ogóle ktoś , zabił nastolatkę.
Jednak mroczna tajemnica coraz bardziej daje o sobie znać w małym miasteczku.

Zazdrość była moim pierwszym kryminałem i w żadnym wypadku nie zawiodłam się na niej. To świetna książka. Gratka dla każdego czytelnika. Po prostu trzeba przeczytać !

Pan Greg ma bardzo oryginalny lecz zarazem lekki styl pisania. Śmierć przez ekspres do kawy wydawało się komiczną rzeczą , jednak na początku. Bo kiedy czytelnik pozna całą historię biednej nastolatki , przeszłość mieszkańców , będzie uważał " Zazdrość " za niezwykle fantastyczną powieść.

Do końca książki autor trzyma nas w swoich sidłach , w napięciu a kiedy napięcie wreszcie znajdzie ujście , emocje przytłoczą nas co do milimetra.

Historia Ketelyn była dl mnie dużym zaskoczeniem...

Cassiel | 2012-12-04
Przeczytana: 01 grudnia 2012

„- Co my tutaj w sumie robimy? - zapytała Hayley.
- Nie jestem pewna – wyznała jej siostra. - Dlaczego zawsze musisz mieć powód? Powód to coś, co ludzie wynajdują, żeby nadać sens rzeczom, które nie mają sensu.”

Czy wiemy czym jest zazdrość? Według słownika jest to: ''uczucie, odczuwane w sytuacji frustracji, gdy znany jest obiekt zaspokajający potrzebę i osoba posiadająca ten obiekt.'' A czy wiemy ile złego może ona wyrządzić? Obawiam się, że nie. Ja też nie byłam tego do końca świadoma, nawet nie przypuszczałam, że może wyniknąć z tego coś aż tak złego. Właśnie dzięki książkę Zazdrość odkryłam to i zrozumiałam, że naprawdę powinniśmy docenić to co mamy i nie zazdrościć niczego innym.

Katelyn wydaje się być taka jak inne osoby w jej wieku, ale jak się okazuje, jest przygnębioną nastolatką, której nie powodzi się w życiu. Bohaterka odkrywa różne rodzaje zła w dniu swojej śmierci, której nie zaplanowała i która pojawiła się niespodziewanie. Po ukazaniu się oficjalnego ustalenia...

Natalia-Lena | 2012-09-26
Przeczytana: 25 września 2012

Śmierć w małym miasteczku to bardzo wdzięczny temat w... książkach dla nastolatków. Wystarczy choćby rzut oka na ,,Ukryte” Kimberly Derting, ,,Wejście w zbrodnię” Jill Hathaway czy popularną serię ,,Pretty Little Liars” Sary Shepard. ,,Zazdrość” Gregga Olsena to kolejna powieść, która wpasowała się w ten na poły kryminalny nurt.

Lubię dreszczyk emocji, lubię inteligentne zagadki i wodzenie za nos w poszukiwaniu odpowiedzi. Muszę przyznać, że nie pogardzę też makabrą i wstrzymywaniem oddechu między przewróceniem jednej a drugiej strony. Spodziewałam się, że ,,Zazdrość”, z góry oznaczona jako powieść dla nastolatków, raczej nie będzie epatować przemocą, ale ciągle liczyłam na kryminalną łamigłówkę. Nie do końca dostałam to, czego oczekiwałam i jestem trochę rozczarowana.

Owszem, są momenty mroczne, przesycone chłodem i trzymające w napięciu. Największe ich natężenie jest w początkowej części powieści. Są sceny, które sprawiają, że włos się jeży na głowie. Autor stara się...

Nevermore | 2012-10-11
Przeczytana: 10 października 2012

Morderstwo? Wypadek? Samobójstwo? Jedno jest pewne - Katelyn nie żyje. Umarła w własnej wannie. Okazuje się, że nawet w tak małym i spokojnym mieście jak Port Gamble mogą dziać się rzeczy, o których nawet nam się nie śniło. Śmierć nastolatki to dopiero początek lawiny przerażających wydarzeń. Wszystkie fakty przez tyle lat zakopywane pod dywan już za chwilę ujrzą światło dziennie. Bohaterki powieść, bliżniaczki, Hayley i Taylor wiedzą, że oficjalne stanowisko policji w sprawie śmierci ich koleżanki mija się z prawdą. Niestety nie są w stanie wytłumaczyć skąd to wiedzą, więc rozpoczynają śledztwo na własną rękę...

Klimatyczne miasteczko Port Gamble poznajemy z pomocą trzecioosobowego, wszechwiedzącego narratora. Z całą pewnością narrację uznać możemy za udaną. Narrator zgrabnie przeskakuje w czasie, pokazuje nam fragmenty przeszłości, by już za chwilę wrócić do aktualnych wydarzeń. Nie wprowadza jednak zamieszania, nie sposób się zgubić, a wręcz przeciwnie. W odpowiednich momentach...

Almara | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

Cóż, spodziewałam się czegoś lepszego. ,,Zazdrość" to takie miłe czytadło na nudne dni, ale nie jest to książka, która wzbudziła we mnie wielkie emocje i którą zapamiętam na wieki. Jest w niej kilka braków.
Np.Jak już ktoś mówił, co u licha mały ekspres do kawy robił w łazience? Zastanawia mnie też dlaczego policja tak łatwo stwierdziła, że to wypadek i nic już dalej z tym nie robiła. Przecież urządzenia elektryczne same z siebie nie wpadają do wanny. No i nikt się nie przejął takim szczegółem jak otwarte okno. Bo to oczywiście całkowicie normalne, że nastolatka otwiera na oścież okno w zimę i idzie się kąpać.
Druga sprawa to wątek paranormalny w tej książce. Wybrałam młodzieżowy kryminał, bo miałam już dość fantastyki, którą zwykle czytam. Liczyłam na to, że siostry będą musiały szpiegować, grzebać w pokoju zmarłej, rozwiązywać łamigłówki, a one miały jakieś tajemnicze moce dzięki, którym od razu znały odpowiedź na dane pytanie.
Było wiele postaci, które mnie irytowały,...

Lost-In-My-Books | 2015-10-10
Przeczytana: 10 października 2015

Kryminał!!! Nie znoszę kryminałów, przez przypadek kupiłam. Zapowiadało się ciekawie, ale tak nie było.
Ze 20 razy odkładałam przeczytanie jej, raz nawet zaczęłam czytać skończyłam na 20 stronie i zostawiłam.
Wróciłam do niej dopiero teraz. Jakoś dałam radę przeczytać i szybko poszło. Nie dodawałam tylko recenzji, bo na razie czytam lekturę i inne książkę w miedzy czasie.

"Gdy dojdzie do przestępstwa, dobro i zło odmalowane są zawsze zdecydowanymi pociągnięciami pędzla."

Książka pisana w formie trzecioosobowej. Autor również co chwila przeskakuje z bohatera na bohatera i idzie się pogubić. Strasznie nie dopracowana powieść.
Okładka i opis sugeruje że jest to powieść dla dorosłych i tak właśnie myślałam, ale okazało się że książka raczej młodzieżowa. Strasznie mnie w dodatku denerwuje okładka. Ta brudna zieleń jest okropna i w dodatku ten murowany pokój nie pasuje do powieści, przecież ona zginęła w łazience w wannie a nie w czymś takim. Sama dziewczyna w wannie jest błyszcząca co...

Kanakuji | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Zdaję się, że (z tego co czytałam opinie) to wielu osobom ta książka nie przypadła zbytnio do gustu i muszę przyznać, że się z tymi osobami nie zgadzam. Książka wydała mi się ciekawa i interesująca. Muszę przyznać, że wbrew opiniom innym podobało mi się, że w tej książce brały udział zjawiska paranormalne. Dzięki temu książka wydała mi się ciekawsza. Szybko się w nią wciągnęłam. Żałuję jedynie, że nie ma przetłumaczonego 2 tomu, po który bym chciała od razu sięgnąć. Oby go przetłumaczyli (najlepiej jeszcze w tym roku w co wątpię) ale i tak pozostawiam w sobie złudne nadzieje co do tego, że kolejna część będzie przetłumaczona i będzie można ją przeczytać.

Życzę miłego czytania,
Kanakuji :)

Livieh | 2013-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2013

Książka mi się podobała. Jak wyjdą dalsze części tej serii to na pewno przeczytam.

Czytając dużo kryminałów spodziewałam się( a raczej domyślałam się), że tak to się właśnie stało i kto jest odpowiedzialny za śmierć 15-letniej Katilyn. Mimo to książka mi się podobała i trzymała w napięciu. Ostatnie zdarzenie w ostatnim rozdziale- niespodziewane. Ocena 10/10. Polecam

Shetani | 2013-08-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

W Port Gamble doszło do tragicznego zdarzenia – zginęła 15-letnia dziewczyna. Została znaleziona martwa w wannie. Problem polega tylko na jednym – czy było to samobójstwo, nieszczęśliwy wypadek czy może zamierzone morderstwo? Policja klasyfikuje to jasno - samobójstwo. Jednak koleżanki ofiary czują, że coś jest nie tak. Nie wierzą, że ich przyjaciółka mogłaby targnąć się na własne życie. Z tego powodu piętnastoletnie bliźniaczki – Hayley i Taylor – rozpoczynają własne śledztwo, bo chcą odkryć prawdę. Chcą wiedzieć, co naprawdę przydarzyło się Katelyn.

Wypożyczyłam tę książkę z biblioteki, ponieważ nie raz mignęła mi już gdzieś przed oczami. Okładka utrzymywana jest w mrocznych klimatach, a to zdecydowanie lubię. Opis był w sumie dosyć ciekawy – lubię motywy samobójstw czy też morderstw. Jak zawsze, przerażała mnie jednak jedna rzecz – wiek bohaterek. 15 lat to mimo wszystko pogranicze bycia nastolatkiem i dzieckiem. Już nie raz złapałam się na tym, że czytając książki, gdzie...