Dni z kalendarza

Wydawnictwo: Psychoskok
Dni z kalendarza
978-83-7900-002-9
Aneta

„Dni z kalendarza” Małgorzaty Chaładus to zbiór opowiadań w większości poświęconych losom kobiet, w różnym wieku, z różnym bagażem doświadczeń. Każde z nich ma do przekazania coś innego, każde z nich odsyła czytelnika do refleksji. W wielu z nich autorka opisuje historię kobiet, które borykają się z różnymi problemami jakie niesie życie. I tak w opowiadaniu „Słońca” - przyjaciółka usiłuje pomóc kobiecie cierpiącej na zaburzenia psychiczne w przystosowaniu się do życia. Niezrozumienie otoczenia skazuje te próby na niepowodzenie. Zaś opowiadanie „Walczyk”- opisuje stojąca przed św. Piotrem duszyczkę, która nie rozumie jakie grzechy można jej zarzucić. Jeździła przez życie tylko walczykiem, nie walcem drogowym.

Wiele z opowiadań zostały nagrodzone podczas odbywających się konkursów literackich. Dwa z nich zdobyły pierwsze nagrody w konkursach. „Żurawie” w ogłoszonym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu przez Centrum Kultury „Zamek”, a także „Matka Judasza” w konkursie im. Marka Hłaski w Wiedniu. Autorka ma na swoim koncie wiele opowiadań, powieści a ostatnio zabrała się do pisania wierszy. Oto co o sobie pisze autorka ” Najmniej wysiłku sprawia mi pisanie dialogów. Kilka z moich sztuk czeka na odkrycie w agencji teatralnej ADiT, z którą podpisałam kontrakt. Poza literaturą pasjonuje mnie natura, psychologia, rodzina i pieczenie chleba.” Całkiem niedawno ukazały się także jej opowiadania Fantazja. Jest to zbiór opowiadań o charakterze science fiction. A poza tym powieść „Szwecja i ja”, która została wyróżniona w 2011 w konkursie wydawnictwa „Grasshopper” na powieść dla kobiet. Zainteresowanych twórczością Małgorzaty Chaładus odsyłam do księgarni w której znaleźć można wiele jej ksiażek.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/dni-z-kalendarza_p68

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/dni-z-kalendarza_p68