Mozaika

Wydawnictwo: Psychoskok
Monika

„Mozaika” Małgorzaty Chaładus, opowiada o miłość tej pierwszej i tej ostatniej. Między kobietą i mężczyzną. Między chłopakiem a dziewczyną. Między rodzeństwem. Co odkrywamy w sobie kochając? Co znajdujemy w tych, których kochamy? Na ile jesteśmy odpowiedzialni za wybory innych? „Mozaikę” tworzy wiele postaci. Magda i Wanda – siostry, które z biegiem lat oddaliły się od siebie. Po wypadku Wandy, Magda zaczyna zastanawiać się nad ich wzajemnymi stosunkami. Wracają wspomnienia o młodości, popełnianych błędach, dawnych znajomych. Pogrzeb Wandy staje się refleksją dla osób, które ją znały. Córka Wandy – Malwina, tęskni za możliwością dojrzalszych kontaktów w z matką. Partner Wandy, Patryk, nie ma pewności czy był przez nią kochany. Darek, syn Magdy i ulubieniec Wandy bardzo ubolewa nad śmiercią ciotki, ale uczucie żalu przysłania fascynacja pierwszą miłością. Tak naprawdę wszyscy bohaterowie w tej powieści szukają prawdziwej miłości. Poszukiwanie nowych dróg, pierwsze zauroczenia, ale też tragiczne wydarzenia. To wszystko składa się na powieść „Mozaika” i sprawia, że czyta się ją jednym tchem.

źródło opisu: http://www.ksiegarniaorbita.pl

źródło okładki: http://www.ksiegarniaorbita.pl

Monika | 2016-03-01

„Mozaika”, czyli książka, po którą musisz sięgnąć. Czytając ją, przenosisz się w jej świat, choć tak naprawdę wszystko dzieje się w Polsce. Na samym początku Wandę, która… ginie. Jednak jej śmierć napędza całą historię. Ze strony na stronę poznajemy nowych bohaterów, którzy mieli coś wspólnego z Wandą. Autorka wykreowała każdego z nich bardzo dobrze, ponieważ są realni, a ich zachowania i reakcje na miejscu.
Wielkim plusem książki jest język. Pani Małgorzata Chaładus napisała „Mozaikę” bardzo prostym językiem, który pozwala nam na bardzo szybkie i przyjemne czytanie. Nie musimy czytać dwa razy strony, aby zrozumieć, co się wydarzyło, a trzeba przyznać, że często w książkach innych autorów tak się zdarza.

Aura tajemniczości, jaka panuje w książce, powoduje, że nie można się od niej [książki] oderwać. Ze strony na stronę chcemy coraz bardziej poznać historię Wandy, jak i jej przyjaciół.

Książka jest interesująca, ciekawa, a przede wszystkim, nie można się od niej oderwać. Kreacja...