Zakochany w Paryżu. Miasto Świateł okiem paryżanina

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Dessine-moi un Parisien
Paryż, Francja, przewodnik, Pascal
Aarionne

Zakochaj się w Paryżu, jakiego jeszcze nie znasz! Paryż to cudowne miasto pełne urokliwych uliczek, romantycznych scenerii, melodii znad Sekwany oraz wykwintnych kolacji przy świecach i najlepszego wina. Paryż to także ludzie. To oni tworzą niesamowity klimat Miasta Miłości! Olivier Magny ­­– paryżanin zakochany w Paryżu, zdradzi najpilniej strzeżone sekrety miasta i jego mieszkańców. Ta...

Zakochaj się w Paryżu, jakiego jeszcze nie znasz!

Paryż to także ludzie.

To oni tworzą niesamowity klimat Miasta Miłości!

Ta książka pełna jest niespotykanych refleksji nad Miastem Świateł, żartobliwych anegdot i zabawnych spostrzeżeń. Bez niej twój pobyt w stolicy Francji nie będzie taki sam!

Dlaczego paryżanie są zakochani w metrze?

Dlaczego dziewczyny z zagranicy noszą głębokie dekolty, a paryżanki chodzą w golfach?

Jak bardzo sexy jest kilkudniowy zarost u mężczyzny?

Odkryj prawdziwy Paryż i spójrz na niego po parysku!

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2248_Za...»

Broonka | 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2012

Książka bardzo mi się podobała. Bardzo zabawna, miejscami śmiałam się do łez. Dzięki niej jeszcze bardziej przekonałam się, że paryżanie i w ogóle Francuzi, to pokręcony naród, ale i tak ich kocham! W książce odnajdziecie dużo francuskich zwrotów,są także podsumowania krótkich rozdzialików w postaci rad dla przyjezdnych oraz zakładka "Mów jak paryżanin" która w pewien sposób przedrzeźnia paryżan i wzmacnia efekt komizmu.Gorąco polecam wszystkim frankofilom!

MoznaPrzeczytac | 2014-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

„Zakochaj się w Paryżu, jakiego jeszcze nie znasz!”, „Odkryj prawdziwy Paryż i spójrz na niego po parysku!” – tak głoszą frazy na odwrocie książki, mające zachęcić potencjalnego czytelnika do lektury „Zakochanego w Paryżu”. Postanowiłam dać się skusić – i tak oto otworzyły się wrota, przez które przelewa się barwność i, niejednokrotnie, absurd paryskości okraszone zabawnymi anegdotami i błyskotliwą ironią. Oto książka cenniejsza niż wszystkie przewodniki!

„Zakochany w Paryżu. Miasto Świateł okiem paryżanina” jest bardzo specyficzną formą przewodnika. Na próżno jednak w nim szukać cen wstępu na Wieżę Eiffela, godzin otwarcia Luwru czy innych wskazówek turystycznych. To raczej zbiór wzmianek na przeróżne tematy z zakresu obyczajowości, kultury i polityki Paryża, przeplatane ze sobą w taki sposób, aby nie znudzić czytelnika jednym kręgiem tematycznym. Mimo różnorodności i braku tematycznej chronologii (która jawi się tutaj jako duży plus!), informacje nie przytłaczają i nie są...

IwonaB | 2013-06-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Francja, 2013

Lekka, zabawna książka. Paryż i jego mieszkańcy przedstawieni z przymrużeniem oka. Do poczytania w każdym miejscu, o każdej porze i w dowolnej kolejności. Ponadto można wzbogacić słownictwo - na końcu każdego rozdziału podane są gotowe "bardzo paryskie" wyrażenia i sformułowania. Polecam!
P.S. Mam tylko zastrzeżenia do tłumaczenia tytułu, który w oryginale brzmi: "Dessine-moi un parisien". Polskie tłumaczenie nie oddaje absolutnie klimatu książki. Do tego ta zupełnie nieudana okładka!

ania888 | 2014-08-22

Zabawna i błyskotliwa. Ach, ten Paryż!!

Kaja89 | 2014-03-22

Bardzo dobra książka. Autor w sposób humorystyczny opisuje mentalność paryżan. Rozdziały są króciutkie ale bardzo bogate w wartościowe informacje , czytelnik ma szansę dowiedzenia się wielu ciekawych i często niesamowitych rzeczy. Pomimo tego, że autor książki urodził się w Paryżu , nie zostawia ,,suchej nitki" na swoich rodakach.

Boisfarine | 2013-07-09

Przezabawny zbiór felietonów. Każdy kto był choć raz w Paryżu przyzna, że spostrzeżenia są bardzo trafne. Paryżanie jawią się tu jako przedziwni ludzi z dużym ego ale jednocześnie tres sympa ;) Wielki plus dla autora za dystans do siebie, w końcu to Paryżanin :)

Lucyjuicy | 2013-06-29
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Zabawny obraz Paryża i paryżan okiem paryżanina. Dużo humoru i jakże trafnych obserwacji. Polecam gorąco frankofilom, frankofonom i nie tylko!

Justyna | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Opinie o paryżanach trafione w punkt. Są powody, aby śmiać się na głos podczas czytania tej książki.

Marti | 2014-02-14

Zabawna książka o mieszkańcach Paryża, oczywiście z przymrużeniem oka. Wiele przydatnych informacji.

white_sheep | 2013-09-14
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Polecam- jak dotychczas to jedyna pozycja, która w sposób rzetelny opisuje Paryż i jego mieszkańców.