Macierzyńska miłość życia. Teksty o Stanisławie Leszczyńskiej

Wydawnictwo: Archidiecezjalne Wydawnictwo Łódzkie
Oświęcim, Brzezinka
Justyna Lesień

Książka "Macierzyńska miłość życia" opisuje życie Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej (1896-1974). Bohaterka książki prowadziła głębokie życie religijne, a wykonując swój zawód położnej, promieniowała niezwykłą uczynnością wobec rodzących matek i miłością ku dzieciom. Jej moralne zalety zajaśniały nadzwyczajnym wręcz blaskiem, gdy podczas wojny i okupacji została osadzona w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu-Brzezince. Przeciwstawiała się tam zbrodniczemu nakazowi zabijania nowo narodzonych w obozie dzieci. Z wielu setek niemowląt, urodzonych szczęśliwie dzięki jej pomocy, trzydzieścioro przeżyło obóz zagłady.

źródło opisu: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=6033

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=6033