Faktor X Twoje archiwum niewyjaśnionych zjawisk i zdarzeń, nr 39

Wydawnictwo: Marshall Cavendish
1429-8058
czasopisma
Marysieńka

Każdy kolejny nr zawiera artykuły tematyczne z różnych działów. Są to: UFO, Ściśle tajne, Tajemniczy świat, Zbliżenia, Zjawiska paranormalne, Granice nauki, Parapsychologia. Łatwo więc odnaleźć interesującą nas tematykę. Na wewnętrznej okładce każdego nr znajduje się spis treści i nr strony, na której artykuł się znajduje. Na wewnętrznej stronie tylnej okładki jest dział Nie do wiary, gdzie są prezentowane krótkie notki na temat różnych mniej lub bardziej prawdopodobnych zdarzeń.
Ten numer zawiera następujące artykuły:
1069. Granice nauki - Umarli mówią

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

• Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas
  • Piankowe niebo
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Piankowe niebo
Cathy Cassidy

7,5 (2 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

7 (2 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Mark Synnott

8,67 (3 ocen i opinii)
Marysieńka | 2013-01-16
Przeczytana: 1998 rok

W tym numerze Faktora X na pewno na uwagę zasługuje artykuł na temat wydarzeń w Jonestown w 1978r. Informacja o zbiorowym samobójstwie 913 członków sekty Świątynia ludu zaskoczyło cały świat. Pamiętam, jak w gazetach, wiadomościach, w tv, w radio - wszędzie mówiono o tym wydarzeniu. Ten artykuł pokazuje nam drugą stronę wydarzeń, przedstawia też bardzo kontrowersyjną hipotezę na temat tamtych, tragicznych wypadków.
Drugi, zasługujący moim zdaniem na uwagę artykuł to ten, który dotyczy kończyn fantomowych. Jest to gratka dla wszystkich miłośników zjawisk paranormalnych. Zdaniem niektórych badaczy osoby, którym amputowano jakąś część ciała - rękę, nogę - odczuwają bóle w tej brakującej części, tzw. bóle fantomowe. Każdy z nas powie - jak może boleć noga, której nie mamy? Podobno jednak może. Tracimy fizyczną część naszego ciała, jej część astralna pozostaje przy nas.
Ale najlepiej jak przeczytacie sami. Polecam.