Faktor X Twoje archiwum niewyjaśnionych zjawisk i zdarzeń, nr 3

Wydawnictwo: Marshall Cavendish
czasopisma
Marysieńka

Każdy kolejny nr zawiera artykuły tematyczne z różnych działów. Są to: UFO, Ściśle tajne, Tajemniczy świat, Zbliżenia, Zjawiska paranormalne, Granice nauki, Parapsychologia. Łatwo więc odnaleźć interesującą nas tematykę. Na wewnętrznej okładce każdego nr znajduje się spis treści i nr strony, na której artykuł się znajduje. Na wewnętrznej stronie tylnej okładki jest dział Nie do wiary, gdzie są prezentowane krótkie notki na temat różnych mniej lub bardziej prawdopodobnych zdarzeń.
Nr 3 zawiera następujące artykuły:
76.Zjawiska paranormalne -Proroctwa końca tysiąclecia
80.Granice nauki - Hodowla ludzkich zwierząt

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

• Murder Park. Park morderców
  • Exodus
  • Wszyscy powinniśmy być feministami
  • Smocza straż
  • Miłość
  • Świąteczne marzenie
Murder Park. Park morderców
Jonas Winner

7,64 (50 ocen i opinii)
Exodus
Łukasz Orbitowski

7,14 (42 ocen i opinii)
Na krańce świata. Podróż historyka przez historię
Norman Davies

Amanda Prowse

7,1 (40 ocen i opinii)
Marysieńka | 2012-11-09
Przeczytana: 1998 rok

W nr 3 Faktora jako pierwszy mamy artykuł na temat katastrofy w Coronie. W 1947r. 120 km od Roswell miało dojśc do katastrofy statku pozaziemskiego. Artykuł opisuje tamte wydarzenia, powołując się na świadków. Sprawa początkowo nagłośniona na całym świecie nagle została utajniona, przez co stała się przedmiotem dociekań i spekulacji zwolenników teorii UFO.
Kolejny sugeruje, że lądowanie na Księżycu statku Apollo 11 20.07.69r. było sfigowane przez NASA?
Problemem istnienia wampirów zajmuje się kolejny artykuł w Faktorze. Sięga do odległych historii i prezentuje zdjęcia osób podejrzewanych o wampiryzm a także śladów ukąszeń na ciałach poszkodowanych.
Do zjawiska reinkarnacji mają nas przekonać zwierzenia Jenny Cockell zamieszczone w kolejnym artykule.
Od początku swego istnienia człowiek próbuje przewidzieć przyszłość, tę bliższą, dot. pojedynczych osób ale też dalszą, przyszłość narodów, przyszłość Ziemi. Tym zagadnieniem zajmuje się przedostatni artykuł w tym numerze Faktora X. No...

XanaX | 2016-08-01
| 2014-01-19