Faktor X Twoje archiwum niewyjaśnionych zjawisk i zdarzeń, nr 4

Książka jest przypisana do serii/cyklu "aktor X Twoje archiwum niewyjaśnionych zjawisk i zdarzeń". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Marshall Cavendish
czasopisma
Marysieńka

Każdy kolejny nr zawiera artykuły tematyczne z różnych działów. Są to: UFO, Ściśle tajne, Tajemniczy świat, Zbliżenia, Zjawiska paranormalne, Granice nauki, Parapsychologia. Łatwo więc odnaleźć interesującą nas tematykę. Na wewnętrznej okładce każdego nr znajduje się spis treści i nr strony, na której artykuł się znajduje. Na wewnętrznej stronie tylnej okładki jest dział Nie do wiary, gdzie są prezentowane krótkie notki na temat różnych mniej lub bardziej prawdopodobnych zdarzeń.
Nr 4 zawiera następujące artykuły:

• Ryngraf
  • Annabelle
  • Jak zawsze
  • Światło w Cichą Noc
  • Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
  • Problem
  • Pudełko z marzeniami
  • Nie mówcie, że nie mamy niczego
  • Krew

8 (46 ocen i opinii)
Światło w Cichą Noc
Krystyna Mirek

7,44 (16 ocen i opinii)
Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
Joanne Kathleen Rowling

6,75 (12 ocen i opinii)
Problem
Non Pratt

6,67 (3 ocen i opinii)
Pudełko z marzeniami
Magdalena Witkiewicz , Alek Rogoziński

7,31 (29 ocen i opinii)
Nie mówcie, że nie mamy niczego
Madeleine Thien

8,75 (36 ocen i opinii)
Zapisane w kartach
Anne Bishop

8,07 (59 ocen i opinii)
Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć
Wojciech Eichelberger , Alina Gutek

8 (1 ocen i opinii)
Marysieńka | 2012-11-09
Przeczytana: 1998 rok

Na początku lat 70tych do naszych kin weszła doskonała komedia z L.de Funes "Hibernatus" Kolejny nr Faktora X rozpoczyna artykuł na temat hibernacji właśnie. Czy jest możliwe wprowadzenie człowieka w ten stan w taki spoóśb, by przeżył? Podobno jest to sposób na nieśmiertelność, tylko czy warto?
Ile tak naprawdę lat liczy sobie egipski Sfinks? Podobno powstał z inicjatywy faraona Chefrena ok.2500r.p.n.e. Ale są opinie, że ten monumentalny posąg powstał przed 6000r.p.n.e. I tego stara się dowieść autor bądź autorzy kolejnego artykułu.
Czy rzeczywiście miała miejsce sekcja zwłok kosmity, który zginął w katastrofie w Roswell? Nawet jest podobno film dokumentujący owo zdarzenie.
Czy Uri Geller rzeczywiście posiada zdolnośc odkształcania przedmiotów za pomocą swojego umysłu? Od razu przypomina mi się jedna ze scen Matrixa, kiedy Neo próbuje siłą swego umysłu odkształcić łyżkę.
Kolejny artykuł opowiada o próbie zbudowania w okolicach Wałbrzycha podziemnego miasta. Prace zostały...

XanaX | 2016-08-01
| 2014-01-19