Współczesne śmigłowce bojowe

Modern Fighting Helicopters
śmigłowce, przegląd, XX wiek
technika
Exodus

Bogato ilustrowana encyklopedia wiedzy o technologii, uzbrojeniu i taktyce współczesnych śmigłowców bojowych.

208 stron
275 kolorowych fotografii
Ponad 110 schematów objaśniających
45 barwnych plansz przedstawiających poszczególne śmigłowce wraz z ich wyposażeniem bojowym.

źródło opisu: Okładka (własne)

źródło okładki: Skan własny

Jarek Kaszuba | 2016-07-11
Przeczytana: 2016 rok

Naprawdę piękny album dotyczący tematyki współczesnych śmigłowców bojowych. Mnóstwo zdjęć, szczegółowych rysunków maszyn rozłożonych na ,,czynniki pierwsze", opisów uzbrojenia, wyposażenia, taktyki i historii. Prawdziwa perełka dla fanów militariów.
Dodam, że na książkę tę natrafiłem przypadkiem na mini-stoisku książkowym w jednym z dużych supermarketów; jakież było moje zaskoczenie, kiedy zajrzałem do środka! To co zobaczyłem znacząco różniło się od standardowych albumów spotykanych w supermarketach (schemat: wielkie zdjęcie na dwie strony i jedno zdanie opisu). To, plus przystępna cena, sprawiły że natychmiast zdecydowałem o kupnie.

Lemur80 | 2016-04-20

Pięknie wydana seria albumów, która w pierwszej połowie lat '90 była na polskim rynku czymś raczej niezwykłym.

Album składa się z dwóch, a właściwie trzech części. Pierwsza to swego rodzaju obszerne wprowadzenie, druga to część encyklopedyczna (cudne rysunkowe reprodukcje śmigłowców wraz z uzbrojeniem, opisem i danymi taktyczno-technicznymi). Część trzecia dotyczy głównie aspektów taktycznych, oraz awioniki i systemów broni.

"Współczesne Śmigłowce Bojowe" na pewno potrzebują nowego wydania, spora część informacji z przełomu lat '80/'90 jest zdezaktualizowana. Nie zmienia to faktu, że ten album (łączący ze sobą cechy leksykonu i fachowego opisu zastosowania śmigłowców na polu walki), jest jakością samą w sobie. Brawa dla wydawnictwa ESPADON, tak profesjonalnie wydanych książek powinno być jak najwięcej.

Jacog | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria