Samoloty MIG

8320606063
samoloty, mig, biuro, konstrukcyjne
technika
Marcin

Autor ukazuje powstawanie kolejnych konstrukcji MiG, ich rozwój i zastosowanie. Szczególnie wiele uwagi poświęca problemom, jakie każdorazowo stawały przed konstruktorami. Główne pytanie, na jakie stara się w odpowiedzieć w kolejnych rozdziałach brzmi "dlaczego?". W jakim celu powstawały poszczególne samoloty? Z jakich powodów przyjmowano w nich takie, a nie inne rozwiązania? Uzupełnienie stanowi dodatek składający się niemal wyłącznie z liczb, tabel, szczegółowych opisów technicznych.

źródło opisu: własny

vattghern76 | 2018-03-05
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 03 marca 2018

Znakomite, merytoryczne i nade wszystko nostalgii już pełne omówienie słynnych wojskowych samolotów, pochodzących z radzieckiego biura konstruktorskiego panów Mikojana i Guriewicza.

Od lat 40. XX wieku i wojennych, śmigłowych myśliwców typu: MiG-1, MiG-3, MiG-5, MiG-7 i MiG-11, przez pierwsze odrzutowce typu: MiG-13 (silnik hybrydowy: tłokowo-odrzutowy) oraz MiG-9, aż po same już legendy radzieckiego, ale i przecież polskiego lotnictwa myśliwskiego okresu zimnej wojny, czyli znakomite: MiG-15 (produkowane w naszym kraju na licencji jako: Lim-1 i Lim-2), MiG-17 (Lim-5, Lim-6) oraz MiG-19, 21, 23, 25, 27, 29 i MiG-31.

Autor, przez większość część tej smakowitej pozycji, w sposób chronologiczny, szczegółowo omawia historie powstawania kolejnych modeli samolotów, poprzez przedstawianie zaistniałych wojskowych potrzeb oraz problemów z jakimi borykali się piloci doświadczalni oraz konstruktorzy z OKB (Biuro Doświadczalno-Konstruktorskie) MiG na przestrzeni 50 lat swojej...

Jarosław | 2018-03-17
Grzesio | 2013-01-09