Samoloty MIG

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Skrzydlatej Polski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WKŁ
83-206-0606-3
samoloty, mig, biuro, konstrukcyjne
technika
Marcin

Autor ukazuje powstawanie kolejnych konstrukcji MiG, ich rozwój i zastosowanie. Szczególnie wiele uwagi poświęca problemom, jakie każdorazowo stawały przed konstruktorami. Główne pytanie, na jakie stara się w odpowiedzieć w kolejnych rozdziałach brzmi "dlaczego?". W jakim celu powstawały poszczególne samoloty? Z jakich powodów przyjmowano w nich takie, a nie inne rozwiązania? Uzupełnienie stanowi dodatek składający się niemal wyłącznie z liczb, tabel, szczegółowych opisów technicznych.

Grzesio | 2013-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria