Mechanika Ogólna, Tom 1.

Mechanika Ogólna, Tom 1.
83-01-02310-4
technika
camillejr

Książka uznawana za podstawowy podręcznik dla studentów wydziałów mechanicznych wyższych uczelni technicznych! Zawiera wykład mechaniki ogólnej w ujęciu klasycznym rozszerzony o elementy mechaniki analitycznej: * podstawowe pojęcia i zasady mechaniki * siły zbieżne na płaszczyźnie * wypadkową dwóch sił * metodę wieloboku sznurowego * wyznaczanie sił w prętach kratownic...

* podstawowe pojęcia i zasady mechaniki
* siły zbieżne na płaszczyźnie
* wypadkową dwóch sił
* metodę wieloboku sznurowego
* wyznaczanie sił w prętach kratownic płaskich
* pary sił działające w różnych płaszczyznach
* przestrzenny układ sił równoległych
* równanie ruchu punktu
* prędkość i przyspieszenie punktu
* ruch płaski i kulisty ciała sztywnego
* ruch względny.

Omawiane zagadnienia teoretyczne ilustrowane są wieloma przykładami. W dodatkach przedstawiono wiedzę matematyczną niezbędną do studiowania poszczególnych rozdziałów książki. Wysoki poziom merytoryczny, a jednocześnie niezbyt wyszukany aparat matematyczny stanowi o dużych walorach dydaktycznych tego podręcznika.

źródło opisu: http://www.empik.com/mechanika-ogolna-leyko-jerzy,360990,ksiazka-p

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/mechanika-ogolna-b360990.jpg

jalop | 2012-08-08
Przeczytana: 08 maja 2011

Znakomite uzupełnienie wykładów z mechaniki.
Książka zawiera co najważniejsze przykładowe zadania z rozwiązaniami.
Tom 1 to Statyka i kinematyka, natomiast drugi to już dynamika.

Książka zaczyna się bardzo przyjemnie, wprowadza czytelnika w mechanikę bardzo łatwo, tłumaczy podstawy.

Zadania są opatrzone w uwagi, dlatego czytelnik nie będzie się pół dnia domyślać "skąd to się wzięło".

Według mnie pozycja obowiązkowa w "posiadam" dla studentów/absolwentów mechaniki.

sntherr | 2015-08-17
Lukaszm | 2014-06-04