Subkultura hipsterów

Wydawnictwo: Katedra
Goha

Publikacja wydana we współpracy z Instytutem Badania Przestrzeni Publicznej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. "Subkultura hipsterów jest nie tylko frapującą książką o współczesnych trendach w kulturze młodzieżowej oraz praktykowaniu popkultury. To także opowieść o tym, jak na przełomie XX i XXI wieku zmieniają się ruchy subkulturowe nabierając do siebie dystansu i ujmując w ironiczny...

"Subkultura hipsterów jest nie tylko frapującą książką o współczesnych trendach w kulturze młodzieżowej oraz praktykowaniu popkultury. To także opowieść o tym, jak na przełomie XX i XXI wieku zmieniają się ruchy subkulturowe nabierając do siebie dystansu i ujmując w ironiczny nawias. Przede wszystkim jednak jest to esej o ciągłości tradycji oraz pojęć w tych rejestrach kultury, w których mało kto by się tego spodziewał".
prof. Mariusz Czubaj

źródło opisu: http://wnkatedra.pl/

źródło okładki: http://wnkatedra.pl

Walker | 2015-04-04
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Podobało mi się prawie że naukowe podejście do tematu i całkiem fajne zrealizowane tło historyczne. Brakowało mi jednak więcej informacji na ten dzisiejszej sytuacji, a także więcej przykładów firm, produktów, stylów życia, zajęć, hobby itd, a także przedstawienia subkultury w popkulturze.

-O_O- | 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

najbardziej zainteresowała mnie część historyczna, choć generalnie książka nie odkryła przede mną wiele nowego

mishamel | 2013-07-23
Przeczytana: marzec 2013

Subkultura hipsterów, Aleksandry Litorowicz okazała się główną i najbardziej pomocną lekturą podczas pisania pracy licencjackiej. Książkę czytało się przyjemnie, zawierała masę rzetelnych informacji i przede wszystkim ukazany został obiektywny pogląd autorki względem hipsterów - czyli to czego szukałam i to na czym mi najbardziej zależało. Warto dodać, iż jest to chyba jedyna polska książka, która tak szczegółowo wnika w temat powyższej subkultury - a szkoda, bo jest o czym pisać, a później czytać!