Proces rytualny. Struktura i antystruktura

Tłumaczenie: Ewa Dżurak
Seria: Seria Antropologiczna
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The ritual process. Structure and anti-structure
Róża_Bzowa

W Procesie rytualnym Victor Turner rozwija i objaśnia kluczowe dla teorii antropologicznej, a także dla innych dyscyplin humanistycznych pojęcia opisujące dynamikę procesów społecznych. Charakteryzuje je, korzystając z analizy społeczeństw pierwotnych, zasad funkcjonowania zakonu franciszkanów i sekt hinduistycznych, a także działalności wybitnych postaci, takich jak Ghandi, Tołstoj czy Budda. Dzięki dostarczonym przez niego narzędziom antropologia może badać wiele rodzajów współczesnych zjawisk społecznych.

Od pierwszego wydania w 1969 roku książka stała się pozycją klasyczną w antropologii i zdobyła uznanie wśród szerokich kręgów czytelników.

Wstępem opatrzyła Joanna Tokarska-Bakir.

źródło opisu: http://www.piw.pl/sklep/turnerbrproces-rytualny-p-450.html

źródło okładki: http://www.piw.pl/sklep/turnerbrproces-rytualny-p-450.html