Blogowanie

Tłumaczenie: Michał Szczubiałka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "media cyfrowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Blogging
978-83-01-16932-9
schizma

Blogowanie - mimo że uprawiane jest dopiero od około 10 lat - ma głęboki wpływ na współczesny Internet. Książka pozwala dokładnie przyjrzeć się temu zjawisku. Autorka, jednocześnie bloger i badacz, analizuje ciekawe przykłady, które pokazują, jak blogi i pokrewne im gatunki zmieniają współczesne media i komunikację. Blogi polityczne, dziennikarstwo obywatelskie, blogi-dzienniki czy blogi konsumenckie umożliwiają prezentację treści i ekspresje emocji autorom, ale również ich czytelnicy stają się współtwórcami.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2012

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/155055/blogowanie.html

Elliean | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Sięgnęłam po tę pozycję ze względu na temat mojej pracy licencjackiej, jednak przyznam szczerze, że nie uzyskałam tam wiele informacji. Niestety książka jest z 2008 r. a temat blogów cały czas się rozrasta i sami wiemy jak się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. Tak więc początek książki, czyli informacje o definicjach, strukturach - na tak, reszta niestety nie ze względu na brak aktualności informacji. Pomimo tego język jest całkiem przystępny, wiele przykładów - na pewno coś wyciągnę.

Diana | 2014-10-12
Przeczytana: 10 października 2014

Według mnie "Blogowanie" to raczej opracowanie naukowe niż popularny poradnik. Książka napisana w 2008, a wydana w Polsce w 2012 roku już mocno straciła na aktualności. Mimo, że Autorka bardzo rzetelnie podeszła do tematu w opracowaniu widoczne jest jednak, że stan przeprowadzonych przez nią badań zatrzymał się na 2006. Jeśli ktoś szuka inspiracji, wskazówek czy rozwiązań niestety w tak szybko rozwijającej się dziedzinie jak blogowanie musi sięgnąć do nowszych pozycji.
Książkę oceniam jako dobrą za merytoryczne podejście do tematu, ale jako lektury nie polecam.

wiedźma | 2015-02-10
Przeczytana: 03 lutego 2015

Analiza w chwili swojego powstania pewnie interesująca, w roku 2015 jednak zdecydowanie przestarzała, nie uwzględniająca kilku istotnych zjawisk. Może jednak posłużyć za przyczynek do refleksji, jak szybko zmienia się społeczność internetowa... o ile nie szkoda nam czasu (i pieniędzy) na książki z tak banalnej dziedziny.

zuzka123456789 | 2016-06-15
Isia | 2016-05-16